web counter
Wykorzystaj potencjał swojego start-up’u w Zjednoczonych Emiratach Arabskich | a-Wysocki.pl

Wykorzystaj potencjał swojego start-up’u w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Wykorzystaj potencjał swojego start-up’u w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj nie tylko bardzo odległy od Polski, ale także bardzo różniący się od niej pod względem kulturowym i gospodarczym. Różnice te silnie oddziałują nie tylko na sferę prywatną, ale także na biznesową. W związku z tym, polskie start-up’y, które dążą do nawiązania intratnej współpracy handlowej z tym prężnie rozwijającym się krajem arabskim, muszą przedsięwziąć odpowiednie środki. Skuteczne wsparcie w tym zakresie oferują im usługi consultingowe oferowane przez profesjonalne podmioty, które od poszewki znają specyfikę gospodarczą i biznesową Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Polskie start-up’y w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który oferuje szerokie możliwości w zakresie wymiany handlowej. Bardzo chętnie nawiązują współpracę biznesową z firmami z Europy, stwarzając dla nich korzystne warunki rozwoju oraz oferując wiele możliwości w zakresie sprzedaży swoich usług i produktów. Gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest silnie ukierunkowana na rozwój technologiczny, w związku z tym szerokie pole do popisu mają w niej polskie firmy z sektora IT, nowych technologii, big data i sztucznej inteligencji. W 2014 r. w kraju tym zapoczątkowany został program innowacji, który ma na celu przekształcenie Emiratów Arabskich w najbardziej innowacyjne państwo świata.

W związku z tym, w kraju tym szczególnie mile widziane są firmy, które specjalizują się w energii odnawialnej, transporcie, technologii, edukacji, opiece zdrowotnej, a także eksploracji kosmosu. Jednym z planów Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest bowiem wysłanie misji na Marsa, a także inwestowanie w pojazdy bezzałogowe, które miałyby być wykorzystywane w przyszłości przez instytucje państwowe. W związku z tym, gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest otwarta na innowacyjne, zagraniczne start-up’y, które mogą wnieść istotny wkład w realizację tych ambitnych i długofalowych planów.

Wykorzystaj potencjał swojego start-up’u w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Consulting Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jak stać się częścią ich biznesowego świata?

Takie plany otwierają szerokie perspektywy przed wieloma polskimi firmami, które chciałby rozwijać swój biznes korzystając z szerokich możliwości dofinansowania oferowanego przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, a także współpracować z innymi, uznanymi na świecie przedsiębiorstwami, które prężnie działają na terenie tego kraju. Pewien problem może jednak stanowić nie tyle sama bariera językowa między Polską, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (większość instytucji z powodzeniem porozumiewa się bowiem w j. angielskim), lecz przepaść kulturowa, jaka dzieli Europę od krajów arabskich.

W związku z tym, polskie firmy, które są zainteresowane nawiązaniem korzystnej współpracy handlowej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, decydują się skorzystać z usługi consulting Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pod pojęciem konsultingu kryją się usługi doradcze, które mają na celu ułatwienie firmom świadomego wejścia na rynki zagraniczne, zmniejszyć związane z nim ryzyko oraz wzmocnić konkurencyjność. Podmioty oferujące consulting zjednoczone emiraty arabskie posiadają doświadczenie oraz świetną znajomość specyfiki tego rynku, którymi chętnie dzielą się ze swoimi klientami, pozwalając im lepiej zrozumieć szanse i zagrożenia, jakie stawia przed nimi gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich.