web counter
Psychiatra w Krakowie prywatnie czy na NFZ? | a-Wysocki.pl

Psychiatra w Krakowie prywatnie czy na NFZ?

Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych. Na wizytę do niego można umówić się zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Ze względu na długie kolejki i co za tym idzie, przedłużający się czas oczekiwania na konsultację, zdecydowana większość pacjentów wybiera tę drugą opcją – psychiatra w Krakowie prywatnie jest w stanie udzielić im znacznie szybszej pomocy oraz natychmiast wdrożyć potrzebne leczenie, co prowadzi do szybszego powrotu do zdrowia oraz odzyskania dobrego samopoczucia.

Kiedy warto zgłosić się na wizytę do psychiatry?

Każdy z nas ma w życiu problemy, które mogą prowadzić do smutku, wywoływać gniew, przygnębienie i złość. W większości przypadków takie przejściowe i szybko przemijające stany nie wymagają konsultacji ze specjalistą – mijają same i nie pozostawiają po sobie trwałych śladów w naszej psychice. Istnieją jednak sytuacje, których nie należy bagatelizować. Są bowiem na tyle złożone i niebezpieczne, że nie poradzimy sobie z nimi bez wsparcia specjalisty. W takim wypadu jedynym rozsądnym wyjściem jest wizyta u lekarza – najszybszej pomocy udzieli nam psychiatra w Krakowie prywatnie, do którego możemy się udać rezerwując uprzednio termin telefonicznie lub online.

Na wizytę u psychiatry należy udać się, kiedy podejrzewamy u siebie depresję, mamy problemy z kompulsywnymi zachowaniami, jesteśmy uzależnieni od używek, robienia zakupów, seksu a także jedzenia. Objawami, które powinny nas skłonić do odwiedzenia lekarza są także omamy, słyszenie głosów, nieradzenie sobie ze skrajnymi emocjami, zburzenia snu, lęki, permanentne uczucie napięcia z objawami fizycznymi, halucynacje a także niekontrolowane zachowania w stosunku do siebie i osób trzecich. Wszystkie te objawy mogą świadczyć o problemach natury psychicznej, które można rozwiązać odwiedzając psychiatrę oraz wrażając zaproponowane przez niego metody leczenia.

Psychiatra w Krakowie prywatnie czy na NFZ?

Psychiatra w Krakowie prywatnie czy na fundusz?

Kluczową kwestią w leczeniu zaburzeń psychicznych jest tempo zwrócenia się o pomoc. Im szybciej dostrzeżemy, że w naszym zachowaniu i samopoczuciu jest coś nie tak i udamy się na wizytę do lekarza, tym szybciej uda nam się rozwiązać problem i wyleczyć chorobę. Takiej możliwości nie daje niestety wizyta u psychiatry na NFZ, gdyż kolejki są długie, co znacząco opóźnia pierwszą wizytę i może doprowadzić go pogłębienia się objawów. Warto więc skorzystać z alternatywnego rozwiązania i zapisać się na wizytę do psychiatry prywatnie. Termin zostanie ustalony tak wcześnie, jak to możliwe, co pozwoli szybko zasięgnąć porady specjalisty oraz uzyskać wskazówki odnośnie dalszego leczenia.

Psychiatra w Krakowie prywatnie jest płatny, jednak koszt wizyt zdecydowanie warto ponieść, gdyż jest to najlepsza inwestycja w swoje zdrowie oraz szansa na szybki powrót do normalności. Co więcej, większość psychiatrów świadczących swoje usługi w prywatnych gabinetach oferuje swoją dostępność dla pacjentów w każdej sytuacji. Możemy skontaktować się telefonicznie ze specjalistą w trudnej sytuacji oraz uzyskać od niego natychmiastowe wsparcie, co ma niebagatelne znaczenie w procesie leczenia oraz budowania zaufania między lekarzem a pacjentem.

Partnerem artykułu są Gabinety Rozwoju – Twój zaufany psychiatra kraków prywatnie.