web counter
"Wampirzy lifting" - na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego? | a-Wysocki.pl

"Wampirzy lifting" - na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą pożegnać się ze zmarszczkami, kurzymi łapkami i wiotczejącą skórą. To zabieg skuteczny i bezpieczny, przyjazny dla alergików. W ostatnich latach, zabieg ten zyskał rzesze zwolenników. Wampirzy lifting daje niesamowite efekty bez uczucia bólu.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osoczem bogatopłytkowym nazywamy skondensowane płytki krwi, znajdujące się w osoczu. Uzyskujemy je z krwi pacjenta pobranej przed zabiegiem. Dzięki temu rozwiązaniu, jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Aktywne składniki płytek krwi odpowiedzialne są za naturalne czynniki wzrostu, które konieczne są do odbudowy i naprawy tkanek, a także przebudowy naczyń krwionośnych i regeneracji narządów. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszą się dużą skutecznością i uważane są za jedne z najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę. 

Jak wygląda zabieg?

Zanim pacjent zostanie poddany zabiegowi osocza bogatopłytkowego, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Dobrze jest, aby przed zabiegiem wykonać podstawową morfologię krwi. Ułatwi to stwierdzenie, czy zabieg będzie w 100% skuteczny, gdyż jego efekty zależą głównie od ilości płytek krwi znajdujących się we krwi pacjenta. Po pobraniu krwi zostaje ona odpowiednio przygotowana, a następnie za pomocą mezoterapii igłowej aplikowana jest w wybrane miejsce. Skóra pacjenta przed przystąpieniem do zabiegu jest oczyszczona i zdezynfekowana. 

Czas trwania zabiegu osoczem bogatopłytkowym to około 30 - 50 minut, natomiast cała wizyta zajmuje około 90 minut. W tym czasie lekarz medycyny estetycznej zbiera wywiad oraz oczyszcza skórę, a następnie ją znieczula. 

Kiedy zabieg dobiega końca na skórze mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia oraz delikatne ślady po wkłuciach. Nie należy jednak martwić się, gdyż po kilku godzinach wszystko wraca do normy. 

Ważne, by pamiętać, aby po zabiegu osoczem bogatopłytkowym nie narażać skóry na zanieczyszczenia. Przez kilka dni powinniśmy zrezygnować z basenu, sauny, czy też siłowni.

Wampirzy lifting stanowi naturalną alternatywę dla osób, które obawiają się botoksu. Na wstrzykiwanie krwi decydują się najczęściej pacjenci, których skóra wymaga biostymulacji i odnowy. Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie jest przeznaczony dla osób bardzo młodych oraz seniorów.