web counter
Dekoracje wielkanocne, które wykonamy w szybki i prosty sposób. | a-Wysocki.pl

Dekoracje wielkanocne, które wykonamy w szybki i prosty sposób.

Dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom wielkanocnym w naszym domu zapanuje wyjątkowa wiosenna atmosfera. Trzeba przyznać, że niektóre świąteczne dekoracje wielkanocne dostępne w sklepach bywają naprawdę piękne, ale dekoracje tworzone przez nas samych są jeszcze piękniejsze i niepowtarzalne, a dodatkowo nadają wnętrzom magicznej aury. Jakie dekoracje wielkanocne możemy przygotować samodzielnie? Pomysłów jest naprawdę wiele. Oto najciekawsze z nich.

Wielkanocne stroiki.

Stroik wielkanocny warto wykonać z żywych roślin i naturalnych materiałów. Możemy zdecydować się miedzy innymi na: gałązki wierzbowe (bazie), bukszpan, tulipany, żonkile, narcyzy. Podstawę stroika należy wykonać ze specjalnej gąbki florystycznej. Doskonałym pomysłem na ozdobę wielkanocną są również tak zwane mini- drzewka utworzone z gałązek, na których możemy zawiesić własnoręcznie wykonane pisanki czy tez wielkanocne ozdoby wykonane z makaronu.

Kolorowe pisanki.

Pisanki to obowiązkowy element każdych świat wielkanocnych, szczególnie piękne są te wykonane samodzielnie. Dodatkowo ozdabianie pisanek to doskonały sposób na wspaniałą zabawę i wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Aby zabarwić pisanki na jednolity kolor warto skorzystać z naturalnych sposobów. Aby uzyskać kolor różowy będziemy potrzebowali soku z buraka, zielony- szpinaku, żółty- kurkumy, brązowy- łupinek cebuli, a do otrzymania koloru pomarańczowego potrzebna będzie nam dynia bądź marchewka.

Dekoracje wielkanocne, które wykonamy w szybki i prosty sposób.

Girlandy z zajączkami, kurczaczkami, pisankami bądź kwiatami.

Jest to prosta, łatwa i szybka w wykonaniu dekoracja wielkanocna, która prezentuje się naprawdę ładnie. Wystarczy jedynie narysować wzór bądź pobrać z sieci gotowy szablon, następnie starannie go wyciąć, ozdobić według uznania, wykonać niewielkie otwory i nawlec na sznurek. I gotowe teraz wystarczy już tylko zawiesić w widocznym miejscu.

Pamiętajmy, że przygotowania dekoracji wielkanocnych to znakomita forma rozrywki dla dzieci, dzięki której będą mogły poćwiczyć swoje zdolności manualne i wykazać się kreatywnością.