web counter
Carsharing-co warto o nim wiedzieć? | a-Wysocki.pl

Carsharing-co warto o nim wiedzieć?

Carsharing to nowoczesna usługa określana również jako “auto na minuty”. Coraz więcej Polaków korzysta z takiej opcji. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają prawo jazdy, ale nie chcą lub nie mogą mieć własnego samochodu.

Carsharing-co warto o nim wiedzieć?

Idealna opcja dla kierowców bez własnego auta

Bez względu na to, jak często jeździmy samochodem i jakie dystanse pokonujemy, musimy płacić za ubezpieczenie i przeglądy techniczne. Naprawy również nie są tanie. Dlatego wiele osób nie kupuje auta. Niektórzy sprzedają też samochód, ponieważ nie są w stanie pokryć wysokich kosztów utrzymania. Zaletą takiego rozwiązania jest spora oszczędność pieniędzy. Niestety jednocześnie takie osoby nie są już mobilne i rezygnują z komfortu.

Właśnie do takich osób skierowana jest usługa samochodu na minuty. Odpadają im wysokie koszty utrzymania auta, a z drugiej strony nie muszą rezygnować z wygody i funkcjonalności, jakie zapewnia samochód. Wystarczy, że skorzystają z odpowiedniej aplikacji mobilnej i zarezerwują samochód. Z takiego rozwiązania mogą korzystać tak długo, jak tylko będą chcieli.

Carsharing jest świetną i tańszą alternatywą od własnego auta. Klienci płacą tylko za pokonany dystans i czas korzystania z usługi. Nie muszą się już martwić o ubezpieczenie, opłaty parkingowe i koszty paliwa.

Elastyczna usługa

Nazwa samochód na minuty dobrze oddaje charakter usługi. Z drugiej strony może zmylić wiele osób. Oczywiście możemy wypożyczyć auto na określoną liczbę minut. Na przykład po to, aby pojechać do pracy, na zakupy, uczelnię albo odwieźć dzieciaki do szkoły lub zajęcia pozalekcyjne. Jednak nie tylko w takim celu możemy skorzystać z tej nowoczesnej usługi.

Drugi wariant jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które na przykład podróżują służbowo po dużym mieście i chcą mieć auto do swojej dyspozycji w tym czasie.

Wygodna usługa

Rezerwacja samochodu jest bardzo prosta. Tak naprawdę, wystarczy jedno kliknięcie, żeby zarezerwować auto, które zaparkowane jest w pobliżu. Wtedy możemy jeździć nią tak długo, jak chcemy i potrzebujemy. Możemy go oddać na dowolnym darmowym lub płatnym parkingu. Dzięki temu obniżymy koszty podróży służbowej. Jest wygodniejszą i tańszą alternatywą niż taksówki i klasyczne wypożyczalnie samochodów.

Na rynku możemy znaleźć coraz więcej firm, które świadczą takie usługi. Jedną z takich firm jest Traficar. To nowoczesny sposób jazdy po mieście. Auto możemy swobodnie wynająć na minuty lub godziny.

Carsharing-co warto o nim wiedzieć?

Jak skorzystać z usługi w Traficar?

Cała procedura jest bardzo szybka i prosta. Nie powinna nam sprawić problemów. Składa się z kilku kroków. Po pierwsze pobieramy aplikację na telefon. Będzie działać bez względu na to, czy mamy Androida, czy iOS. Teraz zakładamy konto i się logujemy. Następnie szukamy wolnego auta, które znajduje się najbliżej nas. Na mapie znajdują się dostępne samochody. Mamy kwadrans na spokojne dotarcie do auta.

Później skanujemy QR kod. Znajduje się na samochodzie. Dzięki niemu możemy otworzyć auto. Teraz wsiadamy do środka i wyjmujemy kluczyki lub kartę, znajdujące się w schowku. Cieszmy się jazdą, a gdy już dotrzemy do celu, po prostu chowamy kluczyki lub kartę do schowka i klikamy opcję zakończ wynajem.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem: Traficar.pl.