web counter
Destynacje Polaków w 2020 roku | a-Wysocki.pl

Destynacje Polaków w 2020 roku

Mimo, że obecna pora roku nie wskazuje na wakacyjną aurę. Wiele osób zastanawia się, gdzie wybrać się na wakacje w nadchodzące lato. To bardzo dobry pomysł, by robić to odpowiednio wcześnie, by nie stracić fortuny na podróż wakacyjną. Co roku zmieniają się destynacje, do których podróżują Polacy. Warto dobrze przemyśleć tą kwestię i nieco się rozejrzeć w ofertach wakacyjnych.

Wakacje 2019

Wakacje w 2019 roku kosztowały Polaków o 10% więcej, od poprzedniego roku. 50% więcej Polaków w porównaniu do wcześniejszego roku wybrało Grecję, za miejsce na wakacje. Było to zgodnie z danymi najczęściej odwiedzanym miejscem przez Polaków w 2019 roku. Szczególnie odwiedzanymi miejscami w Grecji były takie wyspy jak Kreta, Rodos, Kos, Korfu czy Zakynthos. Polskich turystów w 2019 roku przybyło także w Hiszpanii (o 32%), Bułgarii (46%), Kenii (63%), Egipcie (91%), Cyprze (111%), Wyspach Zielonego Przylądka (124%), Albanii (132%). Ogromnym zaskoczeniem był Madagaskar, gdzie popularność Polaków wzrosła aż o 4233%. Polacy najbardziej cenią sobie czterogwiazdkowe hotele z opcją AllInclusive, gdzie cena za osobę wynosi około 2200 zł.

Destynacje Polaków w 2020 roku

Prognozy na wakacje w 2020 roku

W nadchodzącym sezonie większym zainteresowaniem będą cieszyć się Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malta, Portugalia, Czarnogóra, Macedonia oraz Albania. Oczywiście Grecja nadal będzie często wybierana, podobnie jak Turcja, Egipt, Hiszpania, Tunezja, Włochy i Bułgaria. Popularnymi regionami bardziej odległymi będą Madagaskar, Kenia, Dominikana, Zanzibar, Tajlandia oraz Kuba. Do grona tańszych destynacji należeć będzie Chorwacja.

Wpływ zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych na podróże Polaków

Zgodnie z decyzją Donalda Trumpa wizy do USA mają zostać zniesione do lata 2020 roku. Decyzja ta może mieć wpływ na zmianę kierunków podróży Polaków. LOT – Polskie Linie Lotnicze ogłosiły, że na początku sierpnia pojawi się w ofercie nowe, bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. Polacy coraz częściej decydują się na podróże dalekiego zasięgu, stąd podróż do Stanów może być tendencją wzrostową w porównaniu do wcześniejszych lat.