web counter
Darmowe zwiedzanie Krakowa | a-Wysocki.pl

Darmowe zwiedzanie Krakowa

W obecnych czasach społeczeństwo jest zmartwione stale rosnącymi cenami za podstawowe produkty spożywcze. Dlatego nie wszystkie rodziny stać obecnie na wakacyjny wyjazd w odległe zakątki świata, z pomocą przychodzi jednak malowniczy Kraków. Co najważniejsze miasto ma do dyspozycji wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć całkowicie za darmo. Poniżej znajduje się spis takich atrakcji, warto się z nim zapoznać.

Darmowe zwiedzanie Krakowa

Co można robić w Krakowie za darmo?

Gród Kraka odwiedza wielu turystów, każdy chce bowiem poznać najważniejsze miejsca w stolicy Małopolski i miło spędzić czas z rodziną, czy nawet samotnie. Darmowe zwiedzanie oferuje wiele muzeów, ma to miejsce zazwyczaj co najmniej raz w tygodniu. Wystarczy tak naprawdę regularnie śledzić strony internetowe, gdzie umieszczane są takie informacje. Ale to nie koniec darmowych atrakcji czekających na turystów w Krakowie, ponieważ codziennie można skorzystać z bezpłatnego wstępu do Muzeum Bursztynu. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na szereg pięknych przedmiotów, na przykład wyrobów z bursztynu oraz surowej postaci tego minerału. Do wglądu pozostają zarówno nowoczesne odsłony poszczególnych elementów biżuterii, jak i te stylizowane na zakładane w dawnych czasach. Niektóre z nich doskonale mogłyby się sprawdzić w codziennych stylizacjach, a inne jedynie na ważne, wystawne wyjścia.

Kraków – bezpłatne poznawanie miasta

Kolejnym miejscem, do którego każdy może się udać codziennie za darmo jest Katedra na Wawelu, która poza znaczeniem historycznym ma walory architektoniczne. Szczególną uwagę zwraca się na gotycki styl samej katedry, która na przestrzeni wieków była kilkukrotnie poddawana przebudowom i przemianom. Nie można ponadto przejść obojętnie obok licznych i okazałych zdobień, a także zgromadzonych w środku dzieł sztuki. Całość wręcz zachwyca wszystkich zwiedzających. W lipcu szczególnie warto odwiedzić Kraków, ponieważ ulicami miasta odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, to wspaniała rozrywka, w której udział jest całkowicie bezpłatny.