web counter
Pałac Potockich - literacka wizytówka Krakowa. | a-Wysocki.pl

Pałac Potockich - literacka wizytówka Krakowa.

Jak powszechnie wiadomo na Rynku Głównym w Krakowie znajduje się wiele znanych zabytków. Warto wiedzieć także o tym, że w tej części miasta mieści się obiekt tętniący życiem kulturalnym. Mowa tu o Pałacu Potockich. W tych pięknych pałacowych przestrzeniach dzieje się naprawdę wiele. Dlaczego dobrze jest się tam wybrać?

Pałac Potockich – miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą obcować z kulturą

Jeżeli zastanawiamy się gdzie w Krakowie warto się udać, aby uczestniczyć w interesujących wydarzeniach kulturalnych to pamiętajmy o tym, że takim miejscem jest właśnie Pałac Potockich. Za pomocą strony internetowej palacpotockich.krakow.pl dowiemy się, jakie warsztaty, dyskusje, pokazy filmowe czy premiery wydawnicze organizowane są aktualnie w tym miejscu. Warto podkreślić, że to właśnie w Pałacu Potockich odbywają się ważne rozmowy o dziedzictwie kulturowym Krakowa, tu realizowany jest program Kraków Culture. Piwnice Pałacu Potockich to obszar działań Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, parter to miejsce, w którym funkcjonuje księgarnia MOCAK Bookstore BUNKIER, zaś pierwsze piętro to miejsce, w którym organizowane są wydarzenia literackie tworzone w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Za przeprowadzanie tego typu wydarzeń odpowiedzialne jest Krajowe Biuro Festiwalowe, które jest jednym ze współgospodarzy tego pięknego pałacu. Pałac Potockich jest miejscem, w którym współpracują ze sobą różne instytucje, a ich działania mają na celu kulturalny rozwój Krakowa.

Pałac Potockich - literacka wizytówka Krakowa.

Spotkanie z literaturą w Pałacu Potockich

W Pałacu Potockich odbywają się wydarzenia związane z różnymi dziedzinami sztuki. Wiele z nich dotyczy literatury. Można powiedzieć, że budynek ten jest literackim centrum Krakowa. To właśnie w tym miejscu możemy spotkać się z autorami książek, wziąć udział w kreatywnych warsztatach literackich, rozmowach o poezji czy też w szkole pisania. W Pałacu Potockich możemy podziwiać także nową odsłonę wystawy „Szuflada Szymborskiej”, czyli dzieł znanej krakowskiej poetki – noblistki. Ten jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Krakowie jest więc idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z literaturą. Atmosfera tego miejsca jest naprawdę wspaniała, a program literacki adresowany jest tu do różnych grup odbiorców. W pałacu organizowane są nawet specjalne zajęcia dla rodzin z dziećmi. Dzieci mogą odkrywać tu piękno książkowych ilustracji oraz tajemnice języka literackiego. Warto również podkreślić, że w Pałacu Potockich odbywają się także wybrane wydarzenia najsłynniejszych krakowskich festiwali literackich, czyli Festiwalu Miłosza i Festiwalu Conrada. W budynku tym mieści się również mieszkanie rezydencyjne, dlatego mogą gościć tu polscy i zagraniczni artyści i pisarze, którzy przyjechali do Krakowa spotkać się z publicznością. Jedną ze stałych propozycji programowych tego miejsca są także spotkania autorskie pod nazwą „Premiery KMLU”. Każdy, kto przybywa w odwiedziny do Krakowa powinien, więc wziąć pod uwagę wizytę w tym niezwykłym miejscu.