web counter
Wydarzenia kulturalne w Krakowie. Jak wziąć w nich udział? | a-Wysocki.pl

Wydarzenia kulturalne w Krakowie. Jak wziąć w nich udział?

Kraków to jedno z tych miast w Polsce, w których nie sposób narzekać na nudę. Na jego terenie nie brakuje bowiem zabytków, muzeów, restauracji, teatrów i kin, w których można przyjemnie spędzić wolny czas i cieszyć się nowymi doznaniami. Stolica Małopolski słynie także z bogatej oferty kulturalnej, na którą składają się regularnie organizowane koncerty, festiwale, spotkania literackie i wszystkie inne wydarzenia o kulturalnym charakterze. Udział w nich jest możliwy dla każdego – wystarczy zaopatrzyć się w bilety na wydarzenia w Krakowie i cieszyć się tym, co ma nam do zaoferowania miasto!

Jakie wydarzenia są organizowane w Krakowie?

Stolica Małopolski słynie na cały kraj ze swojej bogatej i zróżnicowanej oferty kulturalnej. Chętnie korzystają z niej zarówno stali mieszkańcy Krakowa, jak i osoby z innych miast i regionów naszego kraju. Wśród turystów goszczących w mieście nie brakuje także obywateli innych krajów, którzy doceniają jego historię, tradycję oraz rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę kulturalną. Za wiele wydarzeń organizowanych w stolicy województwa małopolskiego odpowiedzialna jest jedna instytucja – Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF).

Jest to lokalna instytucja kultury, która działa nieprzerwanie od 1997 r. Za sprawą jej działalności i zaangażowania w rozwój miasta, w Krakowie odbyło się już wiele znanych i docenianych wydarzeń. Spośród nich warto wymienić m. in. festiwale muzyczne Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara i Festiwal Muzyki Filmowej, liczne imprezy plenerowe czy ważne wydarzenia filmowe, takie jak np. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. Wszystkie te eventy są dostępne dla szerokiej publiczności. Aby zapewnić sobie na nie wstęp, należy jedynie zapoznać się z ich harmonogramem oraz kupić bilety na wydarzenia w Krakowie – np. na stronie KBF:BILETY.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie. Jak wziąć w nich udział?

Bilety na wydarzenia w Krakowie i program lojalnościowy KBF:PLUS

Stronę KBF:BILETY powinny bliżej poznać wszystkie osoby, które chętnie biorą udział w wydarzeniach kulturalnych oraz chcą wiedzieć wcześniej o wszystkim, co już wkrótce wydarzy się w mieście. Na jej łamach można zapoznać się ze wszystkimi ważnymi inicjatywami kulturalnymi, które w najbliższym czasie odbędą się w stolicy Małopolski, zapoznać się z ich szczegółową ofertą i przebiegiem, a także zagwarantować sobie w nich udział, kupując online bilety na wydarzenia w Krakowie lub rezerwując darmowe wejściówki.

Oprócz tego wszystkiego, miłośnicy krakowskiej kultury mogą zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że pobiorą bezpłatną aplikację mobilną na telefon i zarejestrują się w programie lojalnościowym KBF:PLUS, który zapewni im dostęp do dodatkowych korzyści. Za zakup biletów będą im przyznawane punkty, które następnie będą mogli wymieniać na zniżki na kolejne wejściówki lub nagrody, otrzymają dostęp do biletów zanim te trafią do oficjalnej sprzedaży, a także będą mogli brać udział w ekskluzywnych spotkaniach ze znanymi artystami i osobistościami ze świata kultury. Przy okazji zyskają także niepowtarzalną okazję, aby aktywnie wspierać krakowską kulturę oraz mieć swój osobisty wkład w jej rozwój.