web counter
Co jeść i pić nazajutrz po imprezie, aby pozbyć się kaca? | a-Wysocki.pl

Co jeść i pić nazajutrz po imprezie, aby pozbyć się kaca?

Syndrom dnia wczorajszego, czyli popularny kac to nieodłączna część każdej udanej imprezy. Często następnego dnia zmagamy się z wieloma dolegliwościami. W takich sytuacjach warto jeść i pić pewne rzeczy, aby jak najszybciej pozbyć się kaca oraz powrócić do pełni sił. Przydatne porady prezentujemy poniżej.

Co jeść i pić nazajutrz po imprezie, aby pozbyć się kaca?

 

Co jeść i pić na kaca?

Pierwszą grupą produktów, które warto jeść borykając się z bólem głowy i osłabieniem są słodkie owoce. Mogą być to np. winogrona lub banany. Uzupełniają one cukier oraz mikroelementy w naszym organizmie. Pierwszy posiłek dnia następnego powinien być lekkostrawny. Dobrym pomysłem jest zjedzenie np. jajek z dużą zawartością białka. Na obiad warto jeść zupy np. pomidorową, ogórkowa lub chudy rosół. Zawierają one cysteinę, która pomaga dojść do siebie. Podczas “kaca” powinniśmy spożywać również duże ilości płynów. Najlepszym napojem w takiej sytuacji jest woda mineralna wraz z cytryną. Witamina C poprawia nasze samopoczucie oraz ułatwia trawienie alkoholu. Dobrym pomysłem jest również wypicie kefiru oraz soku pomidorowego, który uzupełnia braki potasu. Właściwości odtruwające organizm, posiada również mleko, które możemy połączyć z miodem.

Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się kaca jest wypicie soku z kiszonej kapusty. Zawiera on bakterie probiotyczne, które korzystnie wpływają na naszą florę jelitową oraz pomagają w wydalaniu toksyn. Uzupełniają też wypłukane pierwiastki i minerały przez alkohol. Aby pozbyć się dolegliwości bólowych lub mdłości, możemy sięgnąć również po rumianek i miętę. Zaparzone zioła należy wypić dwukrotnie w ciągu dnia.

Porada: Jeśli dolegliwości nudności i bólu głowy ustąpią, możemy stopniowo powrócić do normalnego żywienia i jeść np. pieczywo oraz mięso, które dostarczą odpowiednich substancji do naszego organizmu.

 

Czego nie spożywać?

Jeśli następnego dnia po imprezie zmagamy się z kacem, warto odstawić pewne produkty oraz unikać pewnych trunków. Z pewnością będzie to kolejna dawka alkoholu. Wzmoże ona jedynie nasze objawy i opóźni pozbycie się go z organizmu. Nie powinniśmy spożywać też ciężkostrawnych posiłków, które nie będą korzystne dla nas w tym stanie.