web counter
Jak zadbać o skórę twarzy po wakacjach? | a-Wysocki.pl

Jak zadbać o skórę twarzy po wakacjach?

Lato to czas, kiedy szczególnie chętnie korzystamy z uroków pięknej pogody oraz spędzamy zdecydowaną większość wolnego czasu na zewnątrz. Niestety, nadmierna ekspozycja na słońce oraz wysokie temperatury nie działa zbyt korzystnie na naszą skórę, która po wakacjach często jest przesuszona, szorstka, odwodniona oraz posiada przebarwienia. Początek jesieni to najlepszy czas, aby zatroszczyć się o nią i przywrócić jej zdrowy blask. Oto, jakie kosmetyki będą w tym pomocne.

Peelingi kwasowe na przebarwienia i zmarszczki

Okres jesienny to w kosmetologii najlepszy czas na zabiegi oparte na kwasach. Kwasy AHA, BHA i owocowe to nasi sprzymierzeńcy w walce z nadmierną suchością skóry, jej szorstkością oraz przebarwieniami. Ich stosowanie świetnie sprawdzi się także w przypadku osób, które po wakacjach zauważyły u siebie zaostrzenie trądziku oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych.

Kosmetyki na bazie kwasów możemy stosować zarówno samodzielnie w domu, jak i skorzystać z profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Na początek swojej przygody z tego typu substancjami aktywnymi warto sięgnąć po delikatne kwasy – migdałowy, glikolowy lub mlekowy w niskim stężeniu, które pozwolą osiągnąć satysfakcjonujące i bezpieczne efekty działań w domowym zaciszu.

Jak zadbać o skórę twarzy po wakacjach?

Jesienne kuracje silnie nawilżające

Po wakacjach nasza skóra jest często odwodniona i przesuszona. Warto zaserwować jej solidną dawkę nawilżenia, która przyda się także jako przygotowanie cery na nadchodzącą zimę. Aby przywrócić skórze jej naturalny poziom nawodnienia należy sięgać po bogatsze kremy nawilżające. W ich składzie znajdować się mogą takie składniki, jak np. gliceryna, kwas hialuronowy czy trehaloza.

Substancje te mają intensywne działanie nawilżające, poprawiają elastyczność skóry oraz świetnie działają w duecie z kwasami, których regularne stosowanie wymaga używania dodatkowo odpowiednich kosmetyków regeneracyjnych. Oprócz kremów na dzień i na noc, warto zaopatrzyć się także w maseczki w płachcie czy kremie i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta dwa razy w tygodniu.