web counter
Jaki kokon niemowlęcy wybrać? | a-Wysocki.pl

Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Każda młoda mama w kompletowaniu wyprawki dla swojego malucha napotyka na podpowiedzi dotyczące kokonu niemowlęcego. Coraz częściej zostaje on wpisywany na liście do kupienia jeszcze przed narodzinami dziecka.

Co to właściwie jest?

Wyglądem przypomina małe gniazdko, otulacz, czy nawet tymczasowe łóżeczko dla maluszka. Stanowi on świetną ochronę przed niechcianym wypadnięciem, gdy dziecko leżakuje na łóżku czy kanapie salonowej. Patrząc na niego przypomina nam się mały basen dla dzieci lub mini ponton. Stworzony jest z miękkiego dnia o owalnym kształcie, z wyższymi bokami, które chronią przed wypadnięciem. Jest to świetne także z perspektywy maluszka, ponieważ noworodki i niemowlęta lubią czuć się otulone czymś, być w ciasnych przestrzeniach. Wpływa to na ich poczucie bezpieczeństwa. Miejsce to przypomina im czas, gdy przebywały w brzuchach swoich mam. To pomocne rozwiązanie dla niemowląt, które nie lubią być bezpośrednio nastawione na bodźce z zewnątrz. Przyjemniej jest gdy w łóżeczku, czy w wózku znajduje się taki kokon. Mimo, że wygląd tej pomocy dla młodych mam nie zachęca to warto przemyśleć ten zakup dla swojego przyszłego dziecka.

Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Przeznaczenie kokonu niemowlęcego

Po pierwsze doskonale sprawdzą się do spania, podczas nauki samodzielnego zasypiania czy podczas nocy, przesypianych razem z dzieckiem. Jest to także pomocne dla rodziców, którzy martwią się, że mogą przygnieść własne maleństwo podczas wspólnego spania. Bardzo dobrze sprawuje się także w trakcie przewijania, dzięki niemu mamy pewność, że nasze maleństwo nie wyswobodzi z przewijaka i pielęgnacja odbędzie się znacznie sprawniej. Śpiąc w kokonie niemowlęta mają możliwość przekręcania się z boku na bok, wspiera w nauce tej umiejętności, chroniąc przed możliwym upadkiem. Kokon może przyjąć formę także maty edukacyjnej, ponieważ zwykle są one wykonane z przyciągających wzrok kolorów i kształtów, w których dziecko może swobodnie i mile spędzać czas. Rodzice wówczas mają pewność, że maleństwo jest bezpieczne i mogą swobodnie skupić się na domowych obowiązkach.