web counter
Depresja – jakie objawy daje ta choroba i jak ją skutecznie wyleczyć? | a-Wysocki.pl

Depresja – jakie objawy daje ta choroba i jak ją skutecznie wyleczyć?

Depresja to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych. Dotyka osoby w każdym wieku, o różnym statusie społecznym i materialnym. Jest to niebezpieczna choroba, która znacząco obniża jakość życia, a w zaawansowanych przypadkach może prowadzić nawet do samobójstwa. Dlatego tak istotne jest dostrzeżenie jej objawów oraz zgłoszenie się do specjalisty, który dokona prawidłowej diagnozy oraz wdroży właściwe leczenie. Leczeniem depresji zajmuje się psychiatra.

Jak objawia się depresja? Jakie symptomy powinny wzbudzić naszą czujność?

Depresja bardzo często jest mylona ze spadkiem nastroju. Choroba ta początkowo może wyglądać jak zwykłe pogorszenie się humoru z gorszym samopoczuciem psychicznym, zwłaszcza jeśli wynika ono ze smutnych i przygnębiających wydarzeń. Jeśli jednak gorszy nastrój towarzyszy nam dłużej niż dwa tygodnie i nie mija, warto zaciągnąć porady lekarza pierwszego kontaktu, który oceni, czy konieczne jest wsparcie specjalisty. Inne objawy, których nie należy bagatelizować i które również mogą świadczyć o depresji to m. in.: problemy ze snem, bezsenność, spadek libido, niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, zaburzenia odżywiania, utrata apetytu i inne.

Pojawienia się i dłuższego utrzymywanie się takich objawów nie należy lekceważyć. W dzisiejszych czasach leczenie depresji w Krakowie jest prowadzone nowoczesnymi metodami, a właściwie dobrana terapia w połączeniu ze wsparciem psychologicznym psychiatry pozwala uzyskać całkowite wyleczenie. Lekarz podczas terapii szuka przyczyny dolegliwości oraz jest w stanie wskazać pacjentowi odpowiednie metody radzenia sobie ze smutkiem. Warto skorzystać z jego profesjonalnej pomocy tym bardziej, że od dobrego stanu psychicznego pacjenta zależy nie tylko jakość życia jego samego, ale także funkcjonowanie najbliższych mu osób.

Depresja – jakie objawy daje ta choroba i jak ją skutecznie wyleczyć?

Jak prowadzone jest leczenie depresji w Krakowie?

Leczeniem depresji zajmuje się psychiatra, czyli specjalista od diagnozowania i prowadzenia chorób psychicznych. Odpowiednio wczesne zgłoszenie się na wizytę oraz podjęcie leczenia jest kluczowe dla wyleczenia. Pocieszający jest fakt, że depresję można skutecznie wyleczyć oraz zapobiec nawrotom jej epizodów w przyszłości. W tym celu dobierana jest odpowiednia terapia, na którą składają się regularne wizyty u specjalisty połączone z farmakoterapią. Leki antydepresyjne to nowoczesne preparaty, które pozwalają na wyeliminowanie symptomów choroby oraz przywrócenie radości i komfortu życia. Nie wywołują uzależnienia i mogą być bezpiecznie stosowane w dawkach zleconych przez lekarza.

Leczenie depresji w Krakowie bardzo często bywa łączone także z psychoterapią. Posiada ona udowodnione naukowo działanie zmniejszające objawy depresji, częstotliwość jej nawrotów oraz pomaga w trwałym wyleczeniu tej choroby. Jako że istnieje kilka rodzajów psychoterapii, jej wybór należy do lekarza psychiatry, który wskaże najlepszą metodę dla konkretnego pacjenta. Psychoterapia jest prowadzona jako osobna terapia, a za jej wykonywanie odpowiada psychoterapeuta.

Partnerem artykułu są Gabinety Rozwoju oferujące profesjonalne leczenie depresji kraków.