web counter
Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? | a-Wysocki.pl

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Na długo przed przystąpieniem do nauki języka obcego, przyszły uczeń rozważa, czy będzie to dobrze spożytkowany czas. Wybór najczęściej pada na język angielski, który jest na tyle rozpowszechniony, że można swobodnie dogadać się z obcokrajowcami w każdym zakątku ziemi. Dlaczego warto podjąć naukę tego języka i co można zyskać posiadając już taką umiejętność?

Język oficjalny

Język angielski jest językiem urzędowym w ponad 55 krajach na świecie, a w kolejnych stu rozpowszechniony do tego stopnia, że bariery komunikacyjne praktycznie nie istnieją. Popularność tego języka sprawiła, że okrzyknięto go współczesną łaciną. Obecnie ponad 260 milionów ludzi na całym świecie używa języka angielskiego jako ojczystą formę komunikacji, a dla ponad 2 miliardów ludzi jest to drugi lub trzeci język, którym potrafią władać.

Angielski dominuje

Pod względem popularności i możliwości porozumiewania się, angielski zajmuje trzecie miejsce na świecie, tuż po języku hiszpańskim oraz chińskim. Pomimo tego faktu to właśnie angielski stanowi główny język do porozumiewania się w lotnictwie i transporcie morskim, w NATO, ONZ i Interpolu, a także w Parlamencie Unii Europejskiej. W wyniku globalizacji język angielski dominuje również w międzynarodowych przedsiębiorstwach oraz w firmach, które na co dzień robią interesy na arenie międzynarodowej.

Język niezbędny w codziennym życiu

Nie można tego uznać za pewne, lecz statystyki pokazują, że do 2050 roku ponad połowa całej populacji będzie posługiwać się językiem angielskim w komunikatywnym stopniu. Znajomość angielskiego jest niezbędna w czasie zagranicznych podróży, pomoże także rozwinąć międzynarodową karierę czy podjąć naukę w zagranicznej szkole. Język ten głęboko przeniknął też do świata kultury i sztuki - aby poprawnie zinterpretować tekst ulubionej piosenki czy wiersza, znajomość angielskiego jest niezbędna. Ponadto nauka języka obcego znakomicie ćwiczy pamięć i poprawia zdolność koncentracji, co jest niezbędne osobom w każdym wieku.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Gdzie podjąć naukę?

Wiele osób decyduje się rozpocząć naukę języka samodzielnie, korzystając z dostępnych źródeł w formie podręczników oraz ćwiczeń. Dobrą formą nauki jest rozpoczęcie kursu online, który pozwoli na nabycie solidnych podstaw i umiejętności komunikacyjnych w zaciszu własnego domu.

Najefektywniejszy sposób to rozpoczęcie nauki w szkole językowej. Większość szkół oferuje obecnie naukę z native speakerami, dzięki czemu zachowany jest kontakt z żywym językiem, a wszelkie błędy są natychmiast eliminowane. Dobrej jakości szkoła proponuje swoim uczniom zajęcia w niewielkich grupach i fachowe materiały renomowanych wydawnictw.

Jedną z takich placówek jest Szkoła Języków Obcych Mr Brown w Przegorzałach. Placówka oferuje indywidualne podejście do każdego ucznia, dzięki czemu język angielski w Przegorzałach to świetnie spożytkowany czas i doskonałe efekty. Do nauki zaprasza się osoby w każdym wieku. Wystarczy wyposażyć się w uśmiech i chęci do zdobywania nowych umiejętności.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze szkołą języków obcych Mr Brown - język angielski Przegorzały.