web counter
Wampiry energetyczne. Jak się ich wyzbywać? | a-Wysocki.pl

Wampiry energetyczne. Jak się ich wyzbywać?

Wokół nas zwykle jest wiele osób, które są nam mniej lub bardziej bliskie. Przy niektórych spośród nich czujemy się świetnie i chętnie z nimi przebywamy, ale są także takie osoby, które najzwyczajniej nas tłamszą. Są wiecznie nieusatysfakcjonowani, wytykają nam niepowodzenia i podkopują naszą pewność siebie utrzymując przy tym, iż w ten sposób dbają o nasze dobro. Takie osoby to tak zwane wampiry energetyczne, które funkcjonują dzięki uprzykrzaniu nam codzienności.

Recz jasna nie jest to dobra sytuacja, dlatego gdy tylko zauważymy, że ktoś oddziałuje na nas w taki sposób, należy się od niego uwolnić. Urwanie lub unikanie kontaktów z takim znajomą osobą, jest w takiej sytuacji najlepszym pomysłem.

Wampiry energetyczne. Jak się ich wyzbywać?

Co jednak, jeśli osoba która jest wampirem energetycznym jest nam bliska? Kiedy jest to jeden z naszych rodziców, mąż albo żona, czy bardzo bliski przyjaciel? W takiej sytuacji pozostaje nam praca nad tym, aby nie dać się angażować w gierki prowadzone przez taką osobę. Należy popracować nad swoją asertywnością i starać się podnieść poczucie własnej wartości. W ten sposób, osoba starająca się nas zdołować oraz wskazać na nasze niedociągnięcia, nie będzie miała pola do popisu. Jeśli nie mamy ochoty wysłuchiwać jej nieprzyjemnych uwag, które nie mają końca, powiedzmy to wprost!