web counter
Jaką miejscowość nad polskim morzem warto wybrać na urlop z dzieckiem? | a-Wysocki.pl

Jaką miejscowość nad polskim morzem warto wybrać na urlop z dzieckiem?

Wiele osób planując urlop nad polskim morzem zastanawia się, którą miejscowość wybrać na wakacje z dziećmi. Gdzie, zatem warto wybrać się nad morze z dzieckiem? Które miejscowości są idealne na rodzinny wyjazd? Oto kilka propozycji.

Świnoujście

Świnoujście to chętnie wybierana miejscowość na rodzinne wakacje nad morzem. To właśnie tu możemy liczyć na czystą wodę i zadbaną plaże. Zaletą plaży w Świnoujściu jest również to, że jest ona bardzo długa i szeroka, dlatego można bez problemu znaleźć na niej miejsce do wypoczynku. W Świnoujściu odnajdziemy wiele ciekawych placów zabaw, na których dzieci mogą miło spędzić czas. Atrakcją dla najmłodszych są także dmuchańce do skakania oraz wiatrak, do którego można dojść spacerując plażą.

Łeba

Całe mnóstwo atrakcji czeka na dzieci także w Łebie. W miejscowości tej niewątpliwie ciekawą przygodą może okazać się obserwacja ruchomych wydm. To właśnie tu możemy poczuć się jak na najprawdziwszej pustyni. Ponadto warto dodać, że w Łebie znajduje się największy w Polsce naturalny labirynt. Dzieci z pewnością chętnie odwiedzą również park dinozaurów, muzeum motyli czy mini zoo.

Jaką miejscowość nad polskim morzem warto wybrać na urlop z dzieckiem?

Władysławowo

Do Władysławowa rodziny z dziećmi przyciąga przede wszystkim czysta, szeroka i zadbana plaża. Warto również zaznaczyć, że w centrum tej miejscowości znajduje się Wesołe Miasteczko z diabelskim młynem i kolejką górską.

Karwia

Jeżeli nade wszystko cenimy sobie ciszę i spokój to na wakacje z dziećmi warto wybrać Karwię. Wiele osób docenia to, że w miejscowości tej nie ma dyskotek. Plaża w Karwi to wręcz idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi, jest szeroka i czysta. Z miejscowości tej możemy udać się na wycieczki do Trójmiasta lub do Władysławowa.

Dąbki

Na piękną plaże, spokój i czyste powietrze możemy liczyć także w Dąbkach. Ponadto miejscowość ta oferuje nam wiele malowniczych tras rowerowych. Możemy skorzystać tu także z rodzinnych rejsów statkiem wycieczkowym. Dużym atutem tego kurortu jest także to, że zlokalizowane jest ono w pobliżu jeziora Bukowo. Warto również dodać, że w Dąbkach występują złoża torfu leczniczego.