web counter
Zastosowanie toalety turystycznej w podróży | a-Wysocki.pl

Zastosowanie toalety turystycznej w podróży

Wyprawa samochodowa z całą rodziną to sposób na oderwanie się od codziennych spraw, obowiązków i trosk. Każdy wyjazd należy dobrze zaplanować, zwłaszcza jeżeli uczestniczą w nim także dzieci. Prowiant, ubrania i akcesoria kąpielowe to podstawa, ale jeśli dystans do pokonania jest dość długi, przydatna okazuje się także przenośna toaleta. Można ją użytkować na każdym wyjeździe – na działce, kempingu, czy innym miejscu.

Zastosowanie toalety turystycznej w podróży

Toaleta turystyczna firmy Thetford

Jedną z opcji godnych rozważenia jest toaleta turystyczna firmy thetford, która dostępna jest w różnych wariantach. W sprzedaży znajdują się zestawy, w skład których wchodzi nie tylko ten produkt, ale również środki do jego czyszczenia. Toalety tego rodzaju wymagają specjalnych preparatów, które skutecznie usuwają powstałe zabrudzenia. Dobrze jest wybrać model, który posiada możliwie najwięcej udogodnień, które wpłyną na komfort korzystania. Każda toaleta turystyczna firmy Thetford jest wyposażona w rurę spustową oraz zbiorniki na nieczystości i czystą wodę. Różnice polegają jedynie na pojemnościach wskazanych elementów i wymiarach całego produktu. Zakładając, że wybór padł na toaletę ze zbiornikiem mieszczącym 12 litrów nieczystości, można z niej skorzystać około 33 razy. Przy większej pojemności, spłuczkę można użyć nieco więcej razy, bo aż 56. Oczywistym jest fakt, że większą pojemność musi mieć zbiornik na nieczystości, gdyż dolny nie może ulec przepełnieniu. Bardzo przydatnym elementem wyposażenia jest przede wszystkim wskaźnik napełnienia, ponieważ użytkownicy otrzymają informację, iż zbiornik na nieczystości wymaga opróżnienia. Niektóre modele mają ponadto specjalne uchwyty umożliwiające przymocowanie do dedykowanych podstawek. W ten sposób toaleta turystyczna firmy Thetford może być przytwierdzona w danym miejscu na działce lub przyczepie kempingowej.

Budowa toalety turystycznej

W dobie pandemii koronawirusa wiele rodzin decydując się na wyjazd, stawia na transport we własnym zakresie – samochodem. Transport publiczny nie jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, dlatego często ta forma podróżowania idzie w odstawkę. Przygotowując się do wyjazdu, częścią ekwipunku powinna być toaleta turystyczna firmy Thetford. Budowa każdego produktu tego rodzaju jest bardzo zbliżona, składa się z dwóch zbiorników – zlokalizowanych na górze i na dole. Poza zbiornikiem głównym, w tej samej części znajduje się spłuczka, deska sedesowa, muszla, zbiornik z czystą wodą oraz nakrętka i pompka do spłukiwania. Całość jest skonstruowana tak, by woda była w stanie wypłukać wszystkie nieczystości, nie pozostawiając nawet najmniejszego śladu po nich. W dolnej części toalety turystycznej znajduje się wspomniany zbiornik na nieczystości wraz z rurą i nakrętką, które służą do opróżniania. Istotny jest ponadto przycisk odpowiedzialny za odpowietrzanie, który z kolei zapobiega rozchlapywaniu wylewanych nieczystości. W niektórych produktach znajduje się także schowek na detergenty czyszczące toaletę oraz środki dezynfekujące. Całość jest stabilna, z produktu mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.