web counter
Chodzik rehabilitacyjny - co warto o nim wiedzieć? | a-Wysocki.pl

Chodzik rehabilitacyjny - co warto o nim wiedzieć?

Chodzik rehabilitacyjny to sprzęt, który ułatwia poruszanie się wszystkim tym osobom, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami narządu ruchu i tym samym mają problemy z chodzeniem. Tego rodzaju sprzęt przydaje się także w przypadku rehabilitacji po wypadkach, operacjach czy kontuzjach. Jest to także nieoceniona pomoc dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

Zalety chodzika rehabilitacyjnego.

Dzięki chodzikowi rehabilitacyjnemu, osoba o ograniczonej sprawności ruchowej jest w stanie samodzielnie wykonywać większość codziennych czynności. Warto zaznaczyć, że chodzik rehabilitacyjny stosuje się zarówno w celu wzmocnienia sprawności osłabionych mięśni, jak i do ułatwienia sprawniejszego poruszania się. Na rynku dostępne są różne modele chodzików, które można dopasować do osobistych potrzeb i preferencji. Możemy natrafić między innymi na chodziki pomocniczo – rehabilitacyjne z regulowaną wysokością siedziska. Taki sprzęt doskonale nadaje się do nauki chodzenia dla pacjentów po operacjach w obrębie kończyn dolnych, dla osób po przebytej chorobie (np. udarze), a także dla pacjentów z różnego rodzaju dysfunkcjami krążeniowymi.  Chodzik rehabilitacyjny to przedmiot, który ma na celu pomoc w pionizacji i usprawnienie poruszania się pacjentów z zaburzeniami motorycznymi. Sprzęt ten zdecydowanie podnosi komfort życia wielu chorych i starszych osób, ponieważ zapewnia im mobilność. Z chodzików często korzystają także seniorzy, którzy ze względu na swój wiek mają problemy z poruszaniem się. Dla wielu starszych osób chodzik rehabilitacyjny jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kule ortopedyczne czy wózek inwalidzki. Taki sprzęt umożliwia, bowiem seniorom samodzielne przemieszczanie się nawet na dłuższych dystansach, co jest dobrym sposobem na aktywizacje i zwiększenie codziennej dawki ruchu.

Chodzik rehabilitacyjny - co warto o nim wiedzieć?

Gdzie warto kupić dobrej jakości chodzik rehabilitacyjny i na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Aby użytkowanie zakupionego sprzętu było komfortowe i bezproblemowe wybierając chodzik rehabilitacyjny warto zwrócić uwagę na to czy dany model jest łatwy w składaniu, przechowywaniu i transporcie, czy posiada regulację wysokości uchwytów do pchania, tak aby można dopasować je do wzrostu użytkownika, czy tylne koła wyposażone są w hamulce z możliwością blokady. Duże znaczenie ma także materiał, z jakiego wykonany jest chodzik. Szeroki wybór dobrych jakościowo chodzików rehabilitacyjnych dostępnych w atrakcyjnych cenach odnajdziemy w ofercie firmy Sklep Medicus.pl. Dostępnych jest tu wiele interesujących modeli chodzików rehabilitacyjnych, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Warto podkreślić, że sprzedawane tu urządzenia posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i pochodzą od najbardziej uznanych producentów sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego w Polsce. Sklep Medicus.pl cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Obsługa klienta, i to zarówno ta na etapie sprzedaży, jak i posprzedażna, jest tu na bardzo wysokim poziomie, dlatego warto właśnie tu dokonać zakupu.