web counter
Zakup nowego mieszkania w Krakowie - co należy wiedzieć? | a-Wysocki.pl

Zakup nowego mieszkania w Krakowie - co należy wiedzieć?

Inwestycja w nowe mieszkanie ma swoich zwolenników i przeciwników, ale nie jest to niczym dziwnym, ponieważ istnieją zalety i wady takiego rozwiązania. Mimo, iż lepiej skupić się na tych pierwszych, warto wspomnieć o dwóch stronach medalu. Z jednej strony zakup nowego mieszkania wiąże się z dużym komfortem, z drugiej nierzadko występuje konieczność zaciągnięcia wieloletniego kredytu na ten cel. Dlatego przed podjęciem tej ważnej decyzji, należy bardzo dobrze zastanowić się nad każdym aspektem, by zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów.

Zakup nowego mieszkania w Krakowie - co należy wiedzieć?

Zalety nowych mieszkań

Właściciel nieruchomości – to zapewne brzmi dumnie, oczywiście pod warunkiem, że dokonano jego trafnego wyboru pod względem ceny i funkcjonalności. Nowe mieszkania w Krakowie z całą pewnością spełniają drugie kryterium, gdyż powstają z myślą o każdym użytkowniku. Pomieszczenia zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi trendami, zapewniają niezbędną przestrzeń. W ogólnym rozrachunku mieszkania Kraków nowe zyskują na popularności, ponieważ to miasta sprowadza się wielu młodych ludzi. Część z nich zostaje po skończeniu studiów, znajdują pracę, zakłada rodziny i poszukuje mieszkania w celu  osiedlenia się w nowym miejscu. Głównym dylematem jest wybór rynku, z którego ma być mieszkanie. Więcej zalet mają te z rynku pierwotnego, gdyż nie ma konieczności zastanawiania się nad remontem, czy wprowadzaniem zmian po wcześniejszych lokatorach. Wszystko można urządzić od początku do końca zgodnie z własną wizją i gustem do kolorów mebli, ścian i wielu innych dodatków. Mieszkania Kraków nowe oferują zazwyczaj znani deweloperzy, których pozycja na rynku jest stabilna i przede wszystkim są godni zaufania, mają za sobą wiele realizacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania w Krakowie?

Nowe mieszkania w Krakowie znajdują się w kręgu zainteresowania wielu osób, również rodzin z dziećmi. Decydując się na zakup lokum na rynku pierwotnym warto zapoznać się z różnymi ofertami. Spośród nich, po uprzednim przeanalizowaniu plusów i minusów wybiera się właściwe i następuje podpisanie umowy. Mimo poczynionych wcześniej ustaleń słownych, należy dokładnie zapoznać się z treścią umowy, w końcu to lokata naszego kapitału i to o bardzo dużej wartości. Zakup mieszkania od dewelopera, który ewidentnie celowo umieszcza w umowie zapisy niezgodne z prawem, niejasne lub wskazujące na nieuczciwość nie jest dobrym pomysłem. Czasami ceny okazują się na tyle kuszące, iż wydaje się to niepowtarzalną okazją, w konsekwencji może okazać się, że nie tylko nie zaoszczędziliśmy, ale również straciliśmy wszystkie pieniądze. Kupując nowe mieszkanie w Krakowie, które ma dopiero powstać warto znać różnice między zadatkiem a zaliczką. Tylko pierwsza jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem w przypadku niewywiązania się z zapisów w umowie. Dla kupującego w takim przypadku odstąpienie od umowy nie jest korzystne, ponieważ sprzedający nie musi zwrócić zadatku, jest to tylko jego dobra wola. Natomiast jeśli to sprzedający odstępuje od umowy, jest zobowiązany do zwrot zadatku, często o podwójnej wartości.