web counter
Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód? | a-Wysocki.pl

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Potrzebujesz samochodu podczas następnej podróży? Taka usługa daje Ci dużą swobodę i elastyczność. W niektórych częściach świata jest to jedyny możliwy środek transportu. Jednak czasami możemy napotkać pewne problemy. Niekiedy będziemy mieć trudności z wyborem najlepszej oferty albo uporządkowaniem dostępnych opcji ubezpieczenia. Warto więc skorzystać z poniższych wskazówek.

 Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Wybór odpowiedniego samochodu

Zastanów się dokładnie, jakiego samochodu potrzebujesz. Jeśli podróżujesz z dziećmi albo masz dużą ilość sprzętu, możesz wynająć dużego sedana lub SUV-a. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na stawkach za wynajem i paliwo, wybierz najmniejszy dostępny model.

Jednak rozmiar nie powinien być jedynym czynnikiem, na który zwrócisz uwagę. Szukasz czegoś przyjaznego dla środowiska? Wiele wypożyczalni oferuje samochody hybrydowe.  Nie jesteś przyzwyczajony do automatycznej skrzyni biegów? Zwróć uwagę na to, aby samochód miał manualną skrzynię biegów. W wielu krajach taka skrzynia jest normą, jednak zwróć uwagę na to, co jest napisane drobnym drukiem w umowie. Upewnij się, że firma, w której chcesz wynająć auto oferuje wszystkie potrzebne dodatki, np. bagażnik na narty, fotelik samochodowy lub system GPS.

 Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Rezerwacja samochodu

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na międzynarodowe agencje wynajmu samochodów. Mają swoje oddziały na całym świecie. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Sixt i Thrifty. Jednak w zależności od tego, gdzie podróżujesz, lokalne firmy mogą oferować niższe stawki. Przed dokonaniem rezerwacji przeczytaj recenzje. Upewnisz się, że spełniają standardy dużych firm.

Nigdy nie wybieraj agencji na chybił trafił. Sprawdź główne systemy rezerwacji i ofertę. Zobacz, jaki jest cennik i dostępne modele samochodów. Popularne wypożyczalnie często oferują atrakcyjne rabaty.

Aby obniżyć stawkę, zawsze zapytaj, czy w danym momencie jest jakaś promocja. Zanim dokonasz rezerwacji online, poszukaj w Internecie kodów kuponowych lub promocyjnych. Możesz je wpisać podczas rezerwacji. Wystarczy wpisać nazwę firmy, a następnie kod kuponu w Google. Często znajdziesz specjalne kody promocyjne. Dzięki nim możesz zaoszczędzić 5-20%.

Jeśli planujesz częste podróże, zastanów się nad tym, aby przystąpić do programu lojalnościowego dla stałych klientów. Różnią się w zależności od firmy. Większość z nich jest bezpłatna i uprawnia do pewnych przywilejów. Twoje dane będą wcześniej zapisane, dlatego później nie będziesz musiał czekać w długiej kolejce po samochód. Możesz też zakwalifikować się do specjalnych zniżek lub bezpłatnych aktualizacji.

 Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Sprawdź, co dokładnie oferuje agencja.

Jeśli dokonujesz rezerwacji online, przeczytaj dokładnie warunki umowy, zanim ją potwierdzisz. Jeśli chcesz zarezerwować samochód przez telefon, zapytaj agenta o ewentualne ograniczenia. Upewnij się, że dobrze rozumiesz wszystkie warunki. Czy jest jakaś kara, jeśli nie odbierzesz samochodu? Jak długo rezerwacja jest aktualna, jeśli utkniesz w korku w drodze do agencji? Czy jest opłata za dodatkowych kierowców i czy ich nazwiska muszą być wymienione w umowie? Jaki musi być minimalny wiek każdego kierowcy? Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, koniecznie uzyskaj odpowiedzi na te pytania.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferującą - wynajem aut Katowice.