web counter
Warszawa atrakcją turystyczną | a-Wysocki.pl

Warszawa atrakcją turystyczną

Warszawa jest miastem, które wielu ludzi kocha, lecz drugie tyle nienawidzi. Miasto budzące ogromne emocje obok, którego nikt nie przejdzie obojętnie. To tutaj pisała się znaczna część historii naszego kraju. To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia polityczne, sportowe oraz społeczne. Ciężko określić turystycznie największe atrakcje Warszawy, gdyż jest ich zbyt wiele. Jednak kilka można przytoczyć.

Co warto zobaczyć

Łazienki Królewskie w sercu Warszawy są miejsce, które niewątpliwie warto odwiedzić. Jest zespół pałacowy, otoczony pięknym ogrodem. Został założony przez Zygmunta Augusta Poniatowskiego. Znajdują się tutaj liczne, oryginalne budynki, pawilony oraz ogromna ilość rzeźb. Poza tym na terenie kompleksu znajdują się aż cztery ogrody tematyczne. Są to ogród Królewski, Modernistyczny, Romantyczny i Chiński. W latach sześćdziesiątych założono tu Muzeum Łazienki Królewskie. Znajdują się tu budynki oraz inne projekty wielu znanych architektów i projektantów. Niewątpliwie jest to magiczne miejsce.

Warszawa atrakcją turystyczną

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Zamek Królewski w Warszawie. Nie będzie przesadą stwierdzić, że jest to turystycznie największa atrakcja. Jest to barokowo-klasycystyczna budowla, umiejscowiona przy Placu Zamkowym. Aktualnie pełni funkcje reprezentacyjne, a także jest w nim zorganizowane muzeum. Pierwotnie zamek był siedzibą książąt mazowieckich, lecz od szesnastego wieku stał się siedzibą najwyższych władz w Polsce, czyli króla oraz senatu. Jest to miejsce, które ma wyjątkowo burzliwą historię. Na przestrzeni dziejów był on wielokrotnie grabiony i rozkradany. Pod koniec II wojny światowej został niemal całkowicie zniszczony. Jednym z najważniejszych wydarzeń, które odbyły się na zamku był sejm z 1611 roku. Pojmany przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego car Rosji Wasyl IV, został zmuszony, aby oddać hołd, panującemu wtedy Zygmuntowi III Wazie. Innym, ważnym wydarzeniem, które do dzisiaj znane jest na całym świecie, jest uchwalenie konstytucji w 1791 roku, podczas Sejmu Czteroletniego. W zamku można podziwiać liczne dzieła sztuki, w tym obrazy czy rzeźby.

Uważaną za turystycznie największą atrakcją, lub jedną z największych jest charakterystyczny Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jest to ciekawe miejsce z bogatą historią. Znajdują się tu liczne atrakcje kulturalne, w tym teatry. Wjeżdżając na szczyt PKiN można podziwiać panoramę Warszawy. Jest to jeden z najwyższych budynków w stolicy, oraz w Polsce. Początkowo pełnił wyłącznie rolę kulturotwórczą. Obecnie są tak także biura komercyjne.