web counter
Wycieczka na weekend - Petersburg | a-Wysocki.pl

Wycieczka na weekend - Petersburg

Planujesz wycieczkę na weekend i nie wiesz gdzie? Lubisz dużo spacerować i po drodze poznawać nowe miejsca? Polecamy wycieczkę po Sankt Petersburgu. Jeżeli to Twoja pierwsza wycieczka do tego miasta, podpowiemy Ci, w jakie miejsca się wybrać, by jak najwięcej w nim zobaczyć.

 

Pierwszy dzień

 

Swoją przygodę z tym pięknym miastem, nazywanym Wenecją Północy zacznij od Dzielnicy Centralnej. Położona jest między rzekami Newą na północy a Kanałem Obvodnym na południu. Dodatkowo przecinają ją inne rzeki. Jest sercem miasta i zlokalizowane są w niej wszystkie najważniejsze atrakcje do zwiedzania. Miejsca, których nie powinno zabraknąć na naszej mapie zwiedzania to z całą pewnością Sobór Smolny, bogato zdobiona Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego oraz muzeum Ermitaż z okazałym Pałacem Zimowym. Z Zatoki Fińskiej widać pokryty złotem Sobór św. Izaaka oraz jedną z najdroższych i najbardziej luksusowych ulic świata-Newski Prospekt. Mówi się, że we Włoszech wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W Sankt Petersburgu dokładnie tak samo jest z tą ulicą. Nie ważne gdzie jesteś i w którą stronę pójdziesz, zawsze dotrzesz właśnie tam.

 

Wycieczka na weekend - Petersburg

 

Drugi dzień

 

Drugi dzień zwiedzania warto poświęcić na północną część miasta, która daje możliwość poznania miasta z troszkę inne perspektywy. Z Dzielnicy Centralnej na północną stronę rzeki Newy dostaniesz się Mostem Troickim. Most sam w sobie jest już dużą atrakcją. Rozpościera się z niego przepiękna panorama miasta. Mostem dotrzesz do niebieskiego meczetu i na Wyspę Zajęczą z bardzo okazałą Twierdzą Pietropawłowską. Następnie mostkami, zawieszonymi nad licznymi kanałami dostaniesz się na Wyspę Wasilijewską. Zwróć uwagę po drodze na Aurorę-rosyjski krążownik wojenny, który jest symbolem rewolucji październikowej. Jeżeli masz jeszcze siłę na zwiedzanie, polecamy odwiedzić południową część miasta. Architektura tej części jest typowo postkomunistyczna i przemysłowa. Słynie ze ślicznego, różowego kościoła Chesme. Jak więc widzimy dwa dni to zdecydowanie za mało na zwiedzanie tego pięknego miasta.