web counter
Suknie ślubne z koronkowymi zdobieniami | a-Wysocki.pl

Suknie ślubne z koronkowymi zdobieniami

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie dla narzeczonych, którzy chcą dołożyć wszelkich starań, by ten dzień i noc były owocne w najpiękniejsze wspomnienia. Dąży się do zapięcia wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik, a później przychodzi czas na delektowanie się każdą kolejną minutą wśród najbliższych osób. Jedną z najważniejszych spraw jest oczywiście suknia ślubna, czyli kreacja, której wybór śnił się niejednokrotnie każdej kobiecie na długo przed oświadczynami. Gdy już przychodzi ten moment, nagle okazuje się, że tak naprawdę nie wiadomo od czego zacząć poszukiwania. Jak można zdecydować się na jedną, skoro w każdym salonie wszystkie prezentują się przepięknie? Może warto postawić na eleganckie fasony, które nigdy nie wychodzą z mody, czas przyjrzeć im się nieco bliżej.

Suknie ślubne z koronkowymi zdobieniami

Koronka – najmodniejszy motyw od wielu lat

Materiały na suknie ślubne zmieniają się każdego roku, jednak klasyczna koronka nigdy tak naprawdę nie wyszła z mody. Jedyne, w czym zauważalne są różnice to krój – może to być skromny fason z koronki, bliższy klasyce lub tak zwana rybka, w której prym wiedzie kilka nałożonych na siebie warstw. To zdecydowanie bardziej efektowne rozwiązanie, ale wymagana jest do niego nienaganna figura, ponieważ może niepotrzebnie uwydatnić jej mankamenty. Suknie ślubne z koronek najczęściej mają opływowy i dopasowany charakter, jednak w salonach coraz częściej można spotkać kreajce w stylu rustykalnym, zwiewnym, gdzie tylko góra wykonana jest z przepięknej koronki. W ten sposób współcześni projektanci obalają mit, że koronka jest przeznaczona wyłącznie jako materiał na suknie ślubne dla wysokich, szczupłych Pań. Jeżeli ślub jest zaplanowany na jesień, warto postawić na suknię ślubną z koronkową górą i długim rękawem – nie tylko będzie się wyróżniała, ale także będzie bardziej praktyczna na chłodniejszą porę roku. Ponadto nieco zakryje problem zbyt szerokich ramion, wysmukli je i doda całej figurze lekkości.

Jaką koronkę wybrać na wymarzoną suknię ślubną?

Suknia ślubna ma zachwycać przede wszystkim Pannę Młodą, której absolutnie nic nie może martwić w tym pięknym dniu. Dlatego na przymiarkach można mówić o wszystkim, co chciałoby się poprawić, dotyczy to także zastosowanego materiału. Może okazać się, że jednak wygląd danej koronki w konkretnym projekcie wyobrażano sobie nieco inaczej, z pewnością jest to zasługa materiału, który nigdy nie jest równy drugiemu. Salony oferują dwa rodzaje koronek: francuską i gipiurową, warto poznać różnice między nimi, które decydują o ich ostatecznym wyglądzie w gotowym projekcie. Koronka francuska charakteryzuje się lekkością i zwiewnością, sprawdzi się u kobiet, które wymarzyły sobie właśnie taki krój sukni ślubnej. Przeciwieństwem jest suknia ślubna z gipiurowej koronki, która jest nieco cięższa, ale i bardziej efektowna. Suknia ślubna z zastosowaniem tej koronki wyróżnia się nieco wypukłymi wzorami – nazywana często syrenką. Zastosowanie koronek w sukniach ślubnych jest bardzo popularne – Panny Młode często się na nie decydują.

Materiał przygotowany z Evita https://evita.com.pl/produkty/suknie-slubne/