web counter
Czego oczekują klienci siłowni? | a-Wysocki.pl

Czego oczekują klienci siłowni?

Uważne wsłuchiwanie się w potrzeby klientów jest kluczem do każdego sukcesu. Siłownia, którą wyposażono w luksusowej jakości sprzęty, może okazać się niewystarczająca, jeśli nie spełni oczekiwań osób, które z nich korzystają. Prowadząc własną siłownię naprawdę warto rozmawiać ze swoimi klientami. To właśnie oni powiedzą, czego potrzebują do komfortowych treningów w dobrej atmosferze. Czego zatem oczekują użytkownicy siłowni?

Chętnych coraz więcej

Z raportów jasno wynika, że coraz więcej Polaków chce utrzymać swoją kondycję na wysokim poziomie, regularnie wykupując karnety na siłownię i korzystając z usług trenerów personalnych. Przekłada się to na dynamiczny rozwój branży sportowej, o czym świadczą kolejne kluby fitness, które powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Zmusza to właścicieli klubów do stosowania oryginalnych rozwiązań i działań marketingowych, które mają przyciągnąć kolejnych stałych klientów.

Opieka priorytetem rodaków

Dla wielu osób uprawiających sport niezwykle ważne jest to, aby stale towarzyszyło im uczucie opieki w czasie treningu. Wiąże się to bezpośrednio z atmosferą panującą w klubie oraz budowaniem więzi, która zależy przede wszystkim od właściciela fitness klubu. Klienta należy traktować w taki sposób, aby czuł się komfortowo na każdym polu. Mowa tutaj nie tylko o atrakcyjnej lokalizacji, lecz także o pomocnej obsłudze, która potrafi rozwiązać każdy problem podczas treningu.

Czego oczekują klienci siłowni?

Trening podany na tacy

Użytkownicy siłowni równie mocno oczekują gotowych rozwiązań. Przy nieregularnym trybie pracy klienci liczą na całodobowy dostępu do treningu. Stąd też pojawił się pomysł na siłownie otwarte 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku. Model ten doskonale sprawdza się w polskich realiach, choć zauważalny jest w większych miastach.

Klienci liczą też na to, że mogą uzyskać kompleksową pomoc w jednym miejscu. Stąd w ofercie centrum fitness coraz częściej pojawiają się usługi dietetyczne oraz możliwość treningu z trenerem personalnym. Użytkownicy sprzętów mają nadzieję też na uzyskanie gotowych planów treningowych oraz na otrzymanie wyczerpujących instrukcji dotyczących korzystania ze sprzętów, techniki wykonywania ćwiczeń czy posiłków okołotreningowych. Wielu docenia, gdy w siłowni jest możliwość zakupienia pełnowartościowego posiłku, choć mile widziane są tak drobne gesty, jak możliwość podgrzania własnej potrawy czy naładowanie telefonu. To właśnie szczegóły decydują o tym, czy klient jeszcze tu wróci.

Sprzęt do ćwiczeń

Klienci przychodzą wykonać trening, zatem bezawaryjny sprzęt jest równie ważną kwestią, jak opieka nad użytkownikiem. Trenujący liczą, że w klubie znajduje się profesjonalny sprzęt do siłowni, dzięki któremu można wykonać zróżnicowany i wyczerpujący trening. W klubie nie może zabraknąć zatem bieżni, rowerków stacjonarnych, maszyn siłowych czy crosstrainerów, które spełnią oczekiwania zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających klientów. Planując zakup sprzętów warto skorzystać z oferty Total Fitness Concept, której asortyment pomoże kompleksowo wyposażyć każdą siłownię w niezbędny sprzęt i akcesoria do ćwiczeń.