web counter
Skuteczny i sprawdzony elektroniczny ciśnieniomierz naramienny. | a-Wysocki.pl

Skuteczny i sprawdzony elektroniczny ciśnieniomierz naramienny.

W dzisiejszych czasach ciśnieniomierze to bardzo popularne urządzenia medyczne. Możemy odnaleźć je niemal w każdym domu. Z całą pewnością ciśnieniomierz to sprzęt, który warto mieć w swojej domowej apteczce. Dzięki niemu jesteśmy, bowiem w stanie kontrolować wysokość ciśnienia krwi, a należy zaznaczyć, że jest to niezwykle istotne, ponieważ dokonywanie regularnych pomiarów ciśnienia to doskonały sposób na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia.

Na jaki rodzaj ciśnieniomierza warto się zdecydować?

Jaki ciśnieniomierz wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje tego typu sprzętu medycznego. Są to ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe. Jeżeli zależy nam na wyjątkowo precyzyjnych wynikach warto zdecydować się na elektroniczny ciśnieniomierz naramienny. Elektroniczny ciśnieniomierz naramienny zapewnia nam, bowiem bardziej dokładniejszy pomiar ciśnienia niż ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest to powiązane głównie z umiejscowieniem mankietu i ma związek z zaburzeniami krążenia w kończynach. Jeżeli więc chcemy lepiej i staranniej monitorować swoje zdrowie postawmy na właśnie ten rodzaj ciśnieniomierzy.

Skuteczny i sprawdzony elektroniczny ciśnieniomierz naramienny.

Jak prawidłowo zbadać ciśnienie?

Dobrej jakości, nowoczesny ciśnieniomierz naramienny bez wątpienia wpłynie na poprawę komfortu pomiaru, ale pamiętajmy także o tym, że aby uzyskać właściwy wynik ciśnienia, pomiaru musimy dokonać w sposób prawidłowy. Oznacza to, że w czasie wykonywania tej czynności powinniśmy znajdować się w pozycji siedzącej i powstrzymać się od zbędnych ruchów i rozmów. Bezpośrednio przed dokonaniem pomiaru należy na chwilę odpocząć (dobrze jest, aby było to minimum 5 minut). Duże znaczenie ma również prawidłowy sposób założenia mankietu. Mankiet zawsze zakładamy na odsłonięte ramię. Zwróćmy również uwagę na to, aby nie był on zbyt mocno zaciśnięty. Pamiętajmy, że pod właściwie założony mankiet powinno się dać swobodnie włożyć dwa palce.

Jaki model ciśnieniomierza naramiennego warto wybrać?

Kupując ciśnieniomierz warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas sprzęt posiadał odpowiednie atesty i certyfikaty. Przy wyborze urządzenia do pomiaru ciśnienia wiele osób chętnie stawia na znane i sprawdzone marki. Marką godną zaufania jest z cała pewnością marka Sanity, która na polskim rynku obecna jest już od ponad 20 lat i w tym czasie zyskała bardzo spore grono zadowolonych klientów. Firma Sanity oferuje szeroki wybór wysokiej jakości produktów medycznych. Wśród produktów marki Sanity znajdują się między innymi bardzo dobrze działające, intuicyjne i komfortowe w użyciu ciśnieniomierze naramienne. W sklepie Sanity zakupimy np. nowoczesny ciśnieniomierz naramienny Sanity Smart Cardio, który posiada zintegrowany mankiet, pozbawiony kabli. Do popularnych ciśnieniomierz marki Sanity należą również: ciśnieniomierz naramienny Senior, który doskonale sprawdza się w przypadku osób starszych i uniwersalny ciśnieniomierz naramienny Serce Plus, posiadający funkcję wykrywania arytmii.