Rozwiewamy Twoje wątpliwości - wszystko o wypełniaczach
Pewno już nie raz zastanawiałaś się, czy wypełniacze są w 100% bezpieczne i czy warto pokusić się o ich zastosowanie. Pacjenci bardzo często niepokoją się i zadają sporo pytań dotyczących wypełniaczy. Niestety, można spotkać się z wieloma mitami na ich temat. Narodziły się one zapewne głównie ze złego zastosowania wypełniaczy przez osoby bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Poniżej przedstawiamy najczęściej pojawiające się wątpliwości pacjentów.
Obawy przed nienaturalnym wyglądem
Jeśli zastanawiasz się, czy skorzystać z wypełniaczy i martwisz się, że Twój wygląd diametralnie się zmieni - bez obaw! Ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, który zadba o Twoje bezpieczeństwo. Stosowanie wypełniaczy w umiarkowanych ilościach jest niemalże niezauważalne. Dzisiejsza medycyna daje nam możliwość skorzystania z technik zabiegowych, które odbudowują młodzieńcze proporcje twarzy. Dodatkowo, niwelują także bruzdy, które powodują powstawanie cieni i nierówności na twarzy. Decydując się na wypełniacze, możemy liczyć na efekt podkreślenia atrakcyjnych cech wyglądu oraz ukrycia defektów.
Efekt naciągniętej skóry
Ten problem może pojawić się tylko przy stosowaniu nadmiernych ilości wypełniaczy. Kiedy zastosujemy niewielką dawkę, efekt jest przeciwny. Wypełniacze unoszą skórę i zapobiegają jej opadaniu w dół. Kwasy hialuronowe mają działanie liftingujące.
Ciągłe powtarzanie zabiegów
Stosowanie wypełniaczy nie wiąże się z ich ciągłym powtarzaniem. Organizm metabolizuje kwas hialuronowy stopniowo, tak więc efekt zabiegu z czasem zmniejsza się. W każdej chwili, możesz zdecydować, czy chcesz powtórzyć zabieg. Jeśli nie, wygląd powróci do stanu przed zastosowaniem wypełniaczy. Warto mieć na uwadze, że biodegradowalność kwasu hialuronowego jest gwarancją jego bezpieczeństwa.
Możliwość powikłań
NIestety, prawdą jest fakt, że powikłania mogą wystąpić po każdym zabiegu, jednak przy przestrzeganiu bezpieczeństwa i stosowaniu specjalistycznych produktów ryzyko powikłań jest znikome. Dzięki wprowadzeniu tępo zakończonych kaniul wyeliminowano możliwość nakłucia tętnicy czy żyły i powikłań z tym związanych. Spora część preparatów do wypełniania, podawanych przez osoby niebędące lekarzami, może pochodzić z niepewnych źródeł.
W czasie zabiegu najważniejsza jest sterylność, która eliminuje ryzyko powstania biofilmu i powikłań infekcyjnych.