web counter
Pierwsza wizyta u ortodonty - na co uwagę zwraca lekarz? | a-Wysocki.pl

Pierwsza wizyta u ortodonty - na co uwagę zwraca lekarz?

Pacjenci pojawiający się u ortodonty w Krakowie zwykle zgłaszają problem dotyczący krzywych zębów. Często jednak nie zdają sobie sprawy, jak istotne znaczenie ma dokładna analiza ortodontyczna, która pozwoli na ustalenie właściwego planu leczenia.

Dla wielu osób wizyta u ortodonty może kojarzyć się ze stresującym przeżyciem. Decydując się na leczenie ortodontyczne mamy wiele obaw i wątpliwości. Jak wybrać ortodontę w Krakowie i ile kosztuje pierwsza wizyta? Co właściwie robi ortodonta podczas pierwszej wizyty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak znaleźć fachowego ortodontę w Krakowie?

Zazwyczaj, osoby zainteresowane leczeniem ortodontycznym nie posiadają specjalistycznej wiedzy medycznej, dlatego też nie są w stanie rzetelnie ocenić lekarza. Wybierając ortodontę w Krakowie sugerują się często rekomendacjami rodziny, znajomych lub opiniami w internecie. Czy w Twoim przypadku jest tak samo? Zanim jednak, ocenisz fachowość ortodonty, zwróć uwagę, w jaki sposób przeprowadził on z Tobą wywiad. Im jest on bardziej szczegółowy, tym lepiej dla Ciebie i zdrowia Twoich zębów. Pomocne, przy wydaniu opinii na temat ortodonty, mogą być także odpowiedzi udzielone na Twoje pytania. Każda z nich powinna być wyjaśniona w prosty, a zarazem merytoryczny sposób. 

Pierwsze wizyty u ortodonty w Krakowie wywołują spore emocje. Decydując się na wybór gabinetu ortodontycznego, ważnym aspektem będzie dla Ciebie jego położenie. Im bliżej Twojego miejsca zamieszkania, tym wygodniej. Leczenie ortodontyczne trwa około 2 lat, w tym czasie odbywają się również, mające duże znaczenie, wizyty kontrolne. Z tego też względu, warto mieć swojego lekarza “pod ręką”. 

Pierwsza wizyta u ortodonty - na co uwagę zwraca lekarz?

Cena pierwszej wizyty u ortodonty

Cena wizyty u ortodonty w Krakowie ma także spore znaczenie. To czynnik, który decyduje o wyborze właściwego dla nas gabinetu ortodontycznego. U części ortodontów w Krakowie pierwsza wizyta konsultacyjna jest bezpłatna, co również pomaga pacjentowi w momencie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego specjalisty. 

Leczenie ortodontyczne nie zalicza się jednak do najtańszych. Średnia cena za jeden łuk standardowego aparatu ortodontycznego zaczyna się do 1900 zł. 

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

Ortodonta w Krakowie w czasie pierwszej wizyty, rozmawia z pacjentem i ustala cele leczenia. W czasie spotkania, specjalista bada jamę ustną, zęby oraz stawy skroniowo - żuchwowe. U najmłodszych pacjentów istotne jest określenie przyczyny wady zgryzu. Ortodonta w Krakowie zwraca uwagę na to, w jaki sposób pacjent mówi i czy ma nieodpowiednie nawyki. 

Podczas leczenia ortodontycznego, specjalista każdy przypadek traktuje indywidualnie, ale także patrzy na niego całościowo. Oznacza to, że ortodonta w Krakowie, aby skorygować wadę zgryzu, musi poznać wszelkie czynniki, mające wpływ na zdrowie naszych zębów. Zdrowy zgryz można naprawić eliminując wady postawy lub dokonując modyfikacji w diecie. 

Może się zdarzyć, że wizyta konsultacyjna okaże się od razu wizytą diagnostyczną, w trakcie której ortodonta w Krakowie pobiera wyciski na modele diagnostyczne.

Artykuł powstał we współpracy z Dentocentrum (ortodonta Kraków).