web counter
Rodzaje reklamy zewnętrznej i jej nowoczesne nośniki | a-Wysocki.pl

Rodzaje reklamy zewnętrznej i jej nowoczesne nośniki

Reklama zewnętrzna należy do jednej z najskuteczniejszych form reklamy. Pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców oraz ma długofalowy zakres oddziaływania na ich świadomość. Reklama zewnętrzna pozwala na skuteczne podtrzymywanie relacji między klientem a produktem oraz bierze udział w budowaniu rozpoznawalności marki. 

Wizualno-świetlna reklama zewnętrzna

W dzisiejszych czasach reklamodawcy stawiają głównie na reklamę, która posiada rozbudowaną warstwę wizualno-świetlną. Największą uwagę, według badań naukowych, skupiają bowiem na sobie właśnie takie rozwiązania. Reklama zewnętrzna oparta na elementach świetlnych i wizualnych przyciąga uwagę, wyróżnia się na tle innych reklam oraz na dłużej zapada w pamięć.

Do najważniejszych nośników reklamy zewnętrznej wizualno-świetlnej należą infoscreeny, które są szczególnie dobrze widoczne po zmroku. Mają one energiczny oraz dynamiczny charakter i świetnie sprawdzają się do promowania produktów skierowanych do aktywnych mieszkańców wielkich miast.

Kolejnym, popularnym nośnikiem reklamy zewnętrznej są neony, czyli tekstowe reklamy świetlne. Doskonale nadają się do umieszczenia w witrynach sklepowych, w drzwiach wejściowych oraz na ścianach budynków. Ich żywiołowy, barwny charakter sprawia, że trudno przejść obok nich obojętnie.

Rodzaje reklamy zewnętrznej i jej nowoczesne nośniki

Ruchoma reklama zewnętrzna na pojazdach

Bardzo ciekawą formą promowania produktów, usług lub marki są ruchome reklamy zewnętrzne. Do tego typu rozwiązań należą platformy jezdne, czyli specjalne bannery reklamowe umieszczone na przyczepie ciągniętej przez inny pojazd. Reklamy tego typu są bardzo skuteczne, gdyż są widoczne wszędzie tam, gdzie pojawi się pojazd. Taka reklama zewnętrzna ma więc szansę dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców niż tradycyjna reklama stacjonarna.

Innym przykładem ruchomej reklamy są samochody oklejone materiałami marketingowymi. Taki sposób promocji świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku zwracających na siebie uwagę, charakterystycznych aut, np. samochodów zabytkowych i luksusowych.