web counter
Pozbądź się tłuszczu, dzięki kriolipolizie | a-Wysocki.pl

Pozbądź się tłuszczu, dzięki kriolipolizie

Czy zdarzyło Ci się stosować restrykcyjną dietę pełną wyrzeczeń i spędzać godziny na morderczych treningach? Niestety, czasami nasz organizm nie jest przygotowany do tego typu poświęceń przez co nasza waga stoi w miejscu. Szczupła sylwetka, dzięki której poczujesz się atrakcyjnie i kobieco jest na wyciągnięcie ręki! Upragnioną formę możesz zyskać za sprawą innowacyjnej metody tzw. kriolipolizy, opracowanej przez amerykańskich lekarzy. Kriolipoliza to innymi słowy zamrażanie tkanki tłuszczowej. Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością, a tym samym - skutecznością. 

Marzysz o pozbyciu się zbędnych kilogramów bez wysiłku? Zabieg Kriolipolizy wykonywany w Krakowie może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Na czym ona polega i jak działa? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Zanim przystąpimy do wyjaśnienia na czym polega zabieg kriolipolizy, istotne jest zapoznanie się, czym tak właściwie jest kriolipoliza. Jest to całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna metoda, która likwiduje tkankę tłuszczową. Zabieg kriolipolizy w Krakowie polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych, które rozpadają się pod wpływem zimna, czego efektem jest zmniejszenie objętości partii poddanej temu procesowi.

Tkanka podskórna zbudowana jest z komórek tłuszczowych, zawierających nasycone kwasy tłuszczowe, które są wrażliwe na niskie temperatury. Z kolei, naczynia krwionośne, nerwy obwodowe i komórki posiadające niską zawartość tłuszczu, nie mają tego typu właściwości, dlatego też w czasie zabiegu kriolipolizy wykonywanego w Krakowie niszczone są jedynie komórki tłuszczowe. Skóra, mięśnie i nerwy są całkowicie bezpieczne.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza wykonywana w Krakowie to innowacyjna metoda, dzięki której tysiące kobiet mogą cieszyć się smukłą sylwetką. Przeznaczona jest dla osób borykających się z lekką nadwagą i tych, którzy mimo treningów i diet nie potrafią zrzucić dodatkowych kilogramów. Metoda ta, będzie również świetnym rozwiązaniem dla pań walczących z cellulitem. Plusem kriolipolizy jest fakt, że nie powoduje ona efektu jojo.

Zabieg kriolipolizy w Krakowie nie jest zalecany osobom otyłym, gdyż ich tkanka tłuszczowa jest zbita i gęsta, przez co aplikator nie potrafi jej odpowiednio zassać. Efekty zabiegu nie będą widoczne także w przypadku, gdy pacjentka ma zbyt luźną, mało jędrną skórę. Zabieg oddziałuje wówczas jedynie na tkankę tłuszczową.

Pozbądź się tłuszczu, dzięki kriolipolizie

Przebieg zabiegu kriolipolizy w Krakowie

Warunkiem przystąpienia do zabiegu kriolipolizy w Krakowie, jest konsultacja z lekarzem, który będzie go przeprowadzał. Podczas szczegółowego wywiadu ze specjalistą, podejmowana zostaje decyzja związana z miejscami, które będą redukowane z nadmiary tkanki tłuszczowej. 

W czasie zabiegu głowica przykładana jest do wybranego obszaru wymagającego interwencji, a następnie zasysa ona fałd skóry do środka. Głowica pozostaje na skórze przez 45 minut i wychładza tkanki tłuszczowe do około 3 stopni Celsjusza. Dzięki niskiej temperaturze komórki tłuszczowe obumierają. 

Po zakończonym zabiegu kriolipolizy w Krakowie, miejsca które były schładzane, mogą stać się zaczerwienione, opuchnięte lub mogą pojawić się na nich małe siniaki.

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy

kriolipoliza Kraków jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, jednak nie jest ona przeznaczona dla wszystkich. Kobietom karmiącym oraz będącym w ciąży nie zaleca się tego typu zabiegów. Osoby cierpiące na schorzenia wątroby, choroby skóry lub zaburzenia krążenia powinny zrezygnować z metody zamrażania tłuszczu. 

Zabieg kriolipolizy w Krakowie najczęściej przeprowadzany jest w okolicach karku, ramion, brzucha i ud. Gwarantuje on utratę od 25 - 45 procent grubości warstwy tłuszczu. Efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach.