web counter
Jakie są zalety świec sojowych? | a-Wysocki.pl

Jakie są zalety świec sojowych?

Wosk parafinowy jest powszechnie stosowany w świecach. Ciekawą opcją są od jakiegoś czasu świece sojowe. Wyglądają i pachną podobnie jak ich odpowiedniki parafinowe, jednak mają też inne unikalne korzyści. Nie wszystkie świece sojowe są tworzone w ten sam sposób. Wielu producentów ogranicza niepotrzebne chemikalia, inni zaś dodają składniki. Na rynku znajdziemy też świece sojowe zmieszane z woskiem parafinowym. Dlatego przeczytaj dokładnie etykietę.

Jakie są zalety świec sojowych?

Naturalność

Świece sojowe są wytwarzane z soi, czyli naturalnego i odnawialnego źródła uprawianego w wielu regionach przez lokalnych rolników. Świece parafinowe są wykonane z ropy naftowej, która jest nieodnawialnym źródłem zawierającym substancje rakotwórcze. Te substancje mogą być uwalniane do powietrza podczas spalania. Wybierając świece sojowe, wspieramy lokalne rolnictwo i rolników. Jeśli unikasz produktów zwierzęcych, zakup świec może okazać się frustrujący. Na szczęście typ sojowy jest 100% wegański.

Czystsze spalanie

Świeca z wosku sojowego spala środek czyszczący z niewielką ilością sadzy. Z kolei tradycyjne świece parafinowe często tworzą znaczną ilość czarnej sadzy, która zbiera się na słoiku, ścianach i innych zakątkach domu.

Świece sojowe są również nietoksyczne. Nie wydzielają toksyn do powietrza, gdy się palą. Mają niższą temperaturę topnienia, ponieważ są wykonane na bazie oleju roślinnego. To oznacza, że sam wosk nie staje się przesadnie gorący. Nie uwalnia żadnych substancji rakotwórczych do powietrza. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Można ich spokojnie używać, gdy mamy dzieci lub zwierzęta. Jest to najbezpieczniejsza opcja dla zdrowia. Unikajmy mieszanek woskowych i świec, które nie mają jasno określonych składników.

Dłuższy czas użycia

Świece sojowe zazwyczaj można używać dłużej niż tradycyjnych. Przede wszystkim dlatego, że wolniej się palą. Wosk spala się w niższej temperaturze. Świeca sojowa jest zazwyczaj droższa. Jednak nie musimy często kupować nowych świec. Dlatego w dłuższej perspektywie znacznie zaoszczędzimy. Wosk sojowy jest również biodegradowalny. Dlatego jest chętnie wybierany przez ekologów.

Piękny zapach

Świeca sojowa wyzwala piękne olejki eteryczne. Palą się wolniej, dlatego zapach jest stopniowo uwalniany. Nie będzie natychmiastowej fali silnego zapachu. Dzięki temu tworzy wspaniałą atmosferę. Naturalny wosk wygląda bardzo atrakcyjnie. Wosk sojowy można łatwiej wyczyścić niż parafinowy. Po prostu trzeba użyć mydła i ciepłej wody.

Jakie są zalety świec sojowych?

Jak rozpoznać świecę naturalną?

Świece naturalne warto wybrać w profesjonalnym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, skorzystajmy z pomocy konsultanta. Zwróćmy szczególną uwagę na opis produktu. Wosk sojowy wyróżnia się świetnymi parametrami spalania. Rozpuszcza się szybciej niż parafinowy. Świece wegetariańskie cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że są naturalne i nie testowane na zwierzętach. Jeśli dbamy o środowisko, wybierzmy takie świece. Sprawdzą się doskonale w aromaterapii.