web counter
Jak samodzielnie wykonać stroik ze sztucznych kwiatów na drzwi lub ścianę? | a-Wysocki.pl

Jak samodzielnie wykonać stroik ze sztucznych kwiatów na drzwi lub ścianę?

Stroik ze sztucznych kwiatów to efektowna i modna dekoracja wnętrz, która świetnie sprawdzi się zawieszona na drzwiach wejściowych, na ścianie lub ułożona na blacie stołu w jadalni. Kwiatowy bukiet w firmie okrągłego wianka pozwoli wnieść nieco świeżości do domowego wnętrza oraz cieszyć się widokiem kwiatów o każdej porze roku. Jak samodzielnie wykonać stroik ze sztucznych kwiatów? Oto niezbędne wskazówki!

Czego potrzebujemy do wykonania wianka ze sztucznych kwiatów?

W pierwszej kolejności należy wybrać kwiaty, które chcielibyśmy widzieć w naszej kompozycji. Stroik może być wykonany w różnych rozmiarach, a jego wielkość w dużej mierze zależy od miejsca jego przeznaczenia. Małe, skromne stroiki świetnie sprawdzą się umieszczone na drzwiach wejściowych do domu od wewnątrz oraz na małych stolikach w salonie. Większe kompozycje kwiatowe będą natomiast bardzo efektownie prezentowały się na dużym stole w jadalni, nad gzymsem kominka lub wolnej ścianie.

Do przygotowania stroika potrzebujemy sztucznych kwiatów, gałązek oraz liści w zależności od efektu, który chcielibyśmy uzyskać. Przyda się także cienki, najlepiej przezroczysty lub zielony drucik, który pozwoli nam dobrze zamocować poszczególne elementy oraz utrzymać je we właściwej pozycji. Ponadto warto zaopatrzyć się także w ostre nożyczki, klej na gorąco, cienki sznureczek oraz ozdobne wstążeczki. Jeśli przygotowujemy stroik na Boże Narodzenie lub Wielkanoc, oprócz kwiatów warto sięgnąć także po bombki, pisanki do dekoracji oraz inne akcesoria nawiązujące do klimatu danej uroczystości. Wszystkich niezbędnych akcesoriów warto szukać w sklepach z dekoracjami – oferuje je m. in. hurtownia florystyczna.

Jak samodzielnie wykonać stroik ze sztucznych kwiatów na drzwi lub ścianę?

Jak krok po kroku wykonać stroik ze sztucznych kwiatów?

Samodzielne przygotowanie stroika z kwiatów może wydawać się nieco skomplikowane. Jego realizacja wymaga bowiem poczucia estetyki oraz pewnych zdolności manualnych, nie jest jednak trudna sama w sobie. Mimo tego, że nasz pierwszy wianek być może nie będzie tak symetryczny i estetyczny, jak gotowe akcesoria oferowane przez sklepy, nie należy się poddawać – praktyka czyni bowiem mistrza! Osoby początkujące mogą znacząco ułatwić sobie to zadanie wykorzystując gotową bazę do stworzenia wieńca – w tym celu bierzemy metalowy drucik i wyginamy go w kształt okręgu. Posłuży on nam za wzór do układania pozostałych elementów.

Wokół drucika-bazy zaczynamy oplatać gałązki sztucznych kwiatów nadając im odpowiednie położenie. Wystające poza kompozycję łodyżki warto przyciąć lub odpowiednio zgiąć do wewnątrz po ukończeniu całej kompozycji. W odpowiednie miejsca wplatamy także pozostałe elementy kompozycji, które oferuje hurtownia florystyczna – wstążki, liście oraz inne dodatki ozdobne. Jeśli któryś z elementów trzyma się słabo lub nie chce pozostać na właściwym miejscu, warto solidniej zamocować go za pomocą sznurka, drucika lub kleju na gorąco. Na sam koniec oglądamy dokładnie gotową kompozycję, poprawiamy wszystkie elementy oraz sprawdzamy ich zamocowanie. Jeśli nasza dekoracja ma zostać zwieszona na ścianie lub drzwiach, należy dodać także ozdobną wstążkę lub sznureczek, który posłuży do jej zamocowania w miejscu docelowym.