web counter
Reklama w Internecie i jej najważniejsze rodzaje | a-Wysocki.pl

Reklama w Internecie i jej najważniejsze rodzaje

Reklama w Internecie jest formą marketingu polegającą na wyświetlaniu komunikatów w sieci. W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każda osoba posiada dostęp do Internetu, działania promocyjne prowadzone w sieci dają ogromne możliwości. Dzięki niemu reklamodawcy zyskują szansę udostępniania komunikatów reklamowych klientom. Nic więc dziwnego, że chętnie inwestują oni w reklamę w Internecie oraz nowe rozwiązania, których zadaniem jest zwiększenie zysków. Reklama w Internecie, w przeciwieństwie do innych form marketingu, jest bowiem bezpośrednio związana ze sprzedażą.

Reklama w Internecie za pośrednictwem wyszukiwarki Google

Reklamowanie swoich usług w wyszukiwarce to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań. Dotyczy ono głównie najpopularniejszej wyszukiwarki Google i można podzielić je na reklamę płatną (AdWords) oraz bezpłatną (działania SEO). Największą ich zaletą jest przede wszystkim to, że odpowiadają one na zapytania kierowane przez użytkowników oraz umożliwiają precyzyjne dostosowanie komunikatów.

AdWords należy do reklamy typu PPC, czyli pay per click. Decydując się na nią płacimy więc tylko i wyłącznie za podjęcie określonego działania. Z kolei pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej pozwalają na bezpłatne zwiększenie ruchu na stronie pochodzącego z wyszukiwarki. Osiągnięcie zadowalających efektów wymaga jednak długoterminowych i systematycznych działań.

Reklama w Internecie za pośrednictwem social media

Reklamowanie swoich usług za pośrednictwem social media również daje dziś ogromne możliwości. Działania promocyjne najczęściej prowadzone są za pomocą wewnętrznych systemów, które udostępniają poszczególne media społecznościowe. Należą do nich m. in. Facebook Ads, Snapchat Ads i Twitter Ads.

Reklama w Internecie i jej najważniejsze rodzaje

Zaletą tego typu reklamy jest przede wszystkim ogromna rzesza osób, która na co dzień z nich korzysta oraz możliwość precyzyjnego targetowania komunikatów reklamowych. Większość serwisów pozwala także na bezpośrednią komunikację firmy i jej odbiorców, co także ma ogromne znaczenie.

Wizualna reklama w Internecie

Do reklamy wizualnej należą bannery i pop-up’y. Te pierwsze to najstarsza i najbardziej podstawowa forma reklamy internetowej. Jej wykorzystanie polega na zamieszczeniu w różnych miejscach w sieci bannerów promocyjnych, po których kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony na naszą stronę.

Pop-up to z kolei reklama w formie wyskakującego okienka, które kieruje odbiorcę na stronę docelową. Tego typu reklamy zwykle zajmują dużą część ekranu, przez co są mało lubiane przez użytkowników. Są więc często blokowane za pomocą specjalnych wtyczek lub po prostu ignorowane.

Reklama w Internecie a content i e-mail marketing

Doskonałą i bardzo skuteczną formą reklamy w Internecie są także wysokiej jakości treści. Temu zadaniu służyć może m. in. prowadzenie firmowego bloga lub współpraca z blogerami i influencerami. Wartościowy content pozwala na dotarcie do zaangażowanych odbiorców, korzystne zaprezentowanie produktów oraz poprawę pozycji strony w wyszukiwarce.

Popularną formą reklamy w sieci jest także e-mail marketing. Możliwość jego zautomatyzowania pozwala na optymalizację pod kątem sprzedaży oraz daje szerokie możliwości dotarcia do odbiorców zainteresowanych naszymi produktami lub usługami.