web counter
Co warto zobaczyć podczas rejsów po Karaibach? | a-Wysocki.pl

Co warto zobaczyć podczas rejsów po Karaibach?

Rafa koralowa w Cozumel, znana na całym świecie plaża 7 Miles Beach w George Town, sympatyczni i zawsze weseli mieszkańcy Jamajki i nazywana Perłą Karaibów stolica Kuby Hawana to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy podczas rejsów po Karaibach.

Rejsy na Karaiby luksusowym statkiem

Statki wycieczkowe, którymi możemy pływać w regionie Karaibów bardziej przypominają luksusowe hotele niż łodzie. Na ich pokładzie na turystów czeka szereg atrakcji, do których należą baseny, koncerty, pokazy iluzjonistów, kino, dyskoteka i wiele innych. Aktywni mogą spędzać wolny czas na pokładzie grając w tenisa, korzystając z siłowni, ścianek wspinaczkowych oraz z kursów tańca.

Atrakcje, które znajdują się na pokładzie nowoczesnych statków wycieczkowych można jeszcze długo wymieniać, a dostęp do większości z nich jest wliczony w cenę biletu. W trakcie trwania rejsu możemy odwiedzić kilka państw położonych w regionie Morza Karaibskiego. Jakie miejsca na Karaibach są szczególnie warte zobaczenia na własne oczy?

Hawana i Jamajka – wyspy, których nie można ominąć!

Większość zorganizowanych rejsów po Karaibów zabiera turystów do portów Montego w Havanie i Cozumel w George Town. Rejsy na Karaiby zwykle rozpoczynają się w Hawanie. Na miejscu turyści mogą podziwiać zabytkową architekturę i przepiękne plaże. Wieczorem każdego zachwycą z kolei tętniące życiem ulice, na których każdym rogu rozbrzmiewają gorące kubańskie rytmy.

Co warto zobaczyć podczas rejsów po Karaibach?

W dalszej kolejności rejsy po Karaibach kierują się zwykle do Montego Bay. Jest to jedno z większych miast Jamajki, które słynie z przepięknej plaży Doctor’s Cave. Będąc na Jamajce warto także odwiedzić znajdujące się tam wodospady oraz kultową knajpkę Rick’s Cafe położoną na urokliwej plaży w Negril. Podczas pobytu na Jamajce z pewnością docenimy serdeczność i otwartość Jamajczyków, którzy uwielbiają turystów, są zawsze weseli i chętni do pomocy.

7 Miles Beach najpiękniejsza plaża świata i Cozumel dla miłośników nurkowania

Następnie rejs warto skierować na Kajmany, a konkretnie na ich stolicę George Town. To właśnie tu znajduje się bowiem najsłynniejsza plaża świata, 7 Miles Beach. Wyspa Cozumel to z kolei prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Słynie z przepięknych raf koralowych, czystej wody oraz białych plaż. W Cozumel można uprawiać sporty wodne oraz podziwiać pozostałości starożytnej kultury Majów.

Proponowana trasa to tylko jeden z wariantów, z którego można skorzystać wybierając się na Karaiby. Osoby, które zdecydują się na zorganizowane rejsy po Karaibach lub wybiorą czarter i samodzielnie zaplanują trasę swojej wyprawy mogą bowiem odwiedzić te i wiele innych miejsc, w które obfitują słoneczne Karaiby.