web counter
Planujesz rejsy po Karaibach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić! | a-Wysocki.pl

Planujesz rejsy po Karaibach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić!

Karaiby to wyjątkowe miejsce, które co roku przyciąga do siebie całe rzesze turystów. Pomimo sporej odległości z ich uroków coraz częściej korzystają także spragnieni słońca, ciepła i egzotyki Polacy. Położone w Ameryce Środkowej Karaiby to prawdziwy raj dla żeglarzy – mnogość wysp i wysepek oraz spokojne wody Morza Karaibskiego pozwalają na aktywny wypoczynek oraz zdobywanie nowych doświadczeń.

Jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić wybierając się na rejsy po Karaibach?

Rejs Karaiby – kolorowa Jamajka

Jamajka to wielokulturowy kraj, który większości z nas kojarzy się z rytmami reagge oraz twórczością Boba Marley’a. Jamajka to także perła kolonializmu – w Falmouth i Kingston podziwiać można liczne budowle powstałe w okresie kolonializmu. Ich oglądanie i zwiedzanie można połączyć z wypoczynkiem. Na Jamajce znajdziemy bowiem liczne plaże, które zachwycą każdego miłośnika leniuchowania, opalania oraz aktywności nad wodą.

Podczas pobytu w stolicy Jamajki, Kingston, warto zarezerwować sobie czas na odwiedzenie muzeum poświęcone twórczości Boba Marley’a oraz posłuchać egzotycznych rytmów reagge, którymi Jamajska zasłynęła na całym świecie. W wolnej chwili możemy także skosztować znakomitego rumu – tradycyjnego jamajskiego trunku, którego smakowanie w jego ojczyźnie nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Czarter Karaiby, czyli podróż wynajętą łodzią na Kubę

Karaiby możemy z powodzeniem zwiedzać także wynajętym jachtem. Jeśli chodzi o czarter Karaiby oferują bardzo szerokie możliwości wynajmu jachtów i katamaranów, z których powinny skorzystać zwłaszcza osoby marzące o samodzielnym wyznaczeniu trasy swojej wyprawy. Nie powinno na niej zabraknąć Kuby, nie bez powodu nazywanej Perłą Karaibów.

Hawana, stolica Kuby, to miasto, w którym zatrzymał się czas. Na jej ulicach ciągle spotkać można bowiem stare, epokowe samochody, a Stare Miasto, La Habana Vieja, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wizyty na Kubie i pobycie w Hawanie nie zapominajmy także o wypróbowaniu tradycyjnego mojito oraz zapalenia prawdziwego kubańskiego cygara, z którego słynie stolica Kuby. Wieczorem z kolei warto zatrzymać się na ulicach, które po zmroku rozbrzmiewają gorącymi kubańskimi rytmami.

Planujesz rejsy po Karaibach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić!

Rejs Karaiby na Bahamy

Archipelag Bahamów składa się w sumie z ponad 700 wysp i wysepek, które otacza krystalicznie czysta, błękitna woda. To prawdziwy raj dla miłośników nurkowania i podziwiania podwodnych widoków – na Bahamach znajdziemy bowiem przepiękne rafy koralowe, których podziwianie na własne oczy będzie niezapomnianym przeżyciem. Nurkowanie na Bahamach to także znakomita okazja, aby na własne oczy zobaczyć delfiny, a przy odrobinie szczęścia popływać wspólnie z nimi w czystych bahamskich wodach.

Wybierając się na rejsy po Karaibach na Bahamach warto na chwilę zatrzymać się na wyspie New Providence oraz zobaczyć jej stolicę, Nassau. To właśnie tam znajduje się słynne muzeum Pirates of Nassau. W dawnych czasach na Bahamach ukrywali się piraci, których obecność wywarła znaczący wpływ na kulturę oraz historię tego kraju.

Partnerem artykułu jest Rejsy po Karaibach - więcej na Rejsy-po-Karaibach.pl.