web counter
Przygotowania do podróży | a-Wysocki.pl

Przygotowania do podróży

Zagraniczne kierunki są obecnie często obierane przez polskich turystów, podczas przygotowań do takiej podróży należy zadbać o kilka podstawowych kwestii. Warto skompletować wszystkie warianty odzieży oraz niezbędne akcesoria przydatne w drodze.

Przygotowania do podróży

Zabezpieczenie dobytku

Zostawiając na jakiś czas dom bez opieki koniecznym jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie całego dobytku. Czasami wystarczy zawiadomić sąsiadów o planowanym wyjeździe i poprosić o zwrócenie uwagi na dom. Oczywiście pod warunkiem, że są to znajomi ludzie, jeżeli pojawiają się wątpliwości, zawsze można porozumieć się z rodziną.

Przygotowanie dokumentów

Przy zagranicznych podróżach istotne jest także skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym paszportów, Europejskich Kart Ubezpieczeń Zdrowotnych oraz wykupionych wcześniej polis. Czasami jednak Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest wystarczająca, gdy pojawią się nadzwyczajne zdarzenia losowe. Obejmuje bowiem wyłącznie takie świadczenia medyczne, które obowiązują w danym kraju, dlatego przed wyjazdem należy zapoznać się z podstawową opieką medyczną w kraju docelowym.

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne

Aby uniknąć sytuacji, gdy ewentualne leczenie miałoby wygenerować potężne koszty, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Są one dostępne w niemal wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. W ten sposób z ubezpieczenia pokrywane są wszelkie ewentualne pobyty w szpitalach oraz zastosowanie w określonych przypadkach leczenie. Bezpłatny jest również transport turysty do kraju, w przypadku gdy wskazuje na to pogarszający się stan zdrowia. Polisę turystyczną zawsze można rozszerzyć o wybrane dodatkowe świadczenia.

Podróż własnym samochodem

Jeżeli zostaje podjęta decyzja o podróży własnym samochodem, wówczas niezbędne jest również OC pojazdu oraz Zielona Karta. W przypadku, gdy do auta jest również wykupione AC, należy upewnić się, że będzie ono obowiązywało w kraju, do którego planuje się wyjazd. Jak wynika z powyższych punktów, podróż zagraniczna wymaga odpowiedniego przygotowania.