web counter
Dlaczego warto wybrać się w rejs po Karaibach? | a-Wysocki.pl

Dlaczego warto wybrać się w rejs po Karaibach?

Rejsy połączone z pobytem stacjonarnym są idealne dla osób, które marzą o tym, aby dużo zwiedzać, ale jednocześnie odpocząć na plaży. Niezwykle intrygujący jest rejs połączony z pobytem na klimatycznej Kubie.

 Dlaczego warto wybrać się w rejs po Karaibach?

Wspaniały rejs po Karaibach

Nowoczesna linia statków wycieczkowych MCS oferuje niezapomniane tygodniowe rejsy . Rozpoczynają się w Hawanie, która jest stolicą Kuby. Hawański port zlokalizowany jest w pobliżu Starego Miasta. Dzięki temu mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć stolicę. Dwa pierwsze noclegi uczestnicy rejsu spędzają właśnie w porcie w Hawanie.

Taki rejs jest dużą atrakcją. Na pokładzie statku wycieczkowego możemy znaleźć kino, dyskotekę i basen. Organizowane są również koncerty na żywo. Znajdują się też tu korty tenisowe i wiele innych sportowych atrakcji. W nocy statek płynie do kolejnego portu zlokalizowanego na trasie. Dzięki temu turyści mogą spędzić następny dzień w kolejnym, magicznym miejscu. Rejs może obejmować Jamajkę, Kajmany i Meksyk lub Honduras, Belize i Meksyk.

 Dlaczego warto wybrać się w rejs po Karaibach?

Hawana

Brukowane uliczki Starej Hawany zachęcają do długich spacerów. Możemy podziwiać piękne, kubańskie, barokowe budynki, historyczne forty, muzea, legendarne restauracje i tętniące życiem publiczne place.

Hawana jest fiestą dla zmysłów, to miasto stworzone do spacerów. Oferuje wiele atrakcji kulturalnych. Możemy słuchać muzyki rumby na żywo na rogu ulicy, jeść w restauracjach, do których kiedyś chodził Hemingway albo wdychać słone powietrze wzdłuż słynnego Malecon.

Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i otwarci, dumni ze swojego miasta. Chętnie dzielą się historycznymi skarbami i wieloma ukrytymi klejnotami.

Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Emanuje urokiem minionych dni. Eleganckie budynki w stylu neoklasycystycznym i barokowym graniczą z brukowanymi placami i wąskimi uliczkami. Wiele z nich zostało starannie odrestaurowanych. Do najważniejszych zabytków możemy zaliczyć Katedrę de San Cristobal, Castillo de la Ruel Fuerza, Plaza Vieja i Plaza de Armas.

 Dlaczego warto wybrać się w rejs po Karaibach?

Jamajka

Jamajka uważana jest za miejsce narodzin reggae. Szczyci się skarbnicą naturalnych klejnotów i kolorową afrykańską atmosferą. Przyciąga turystów złotymi plażami, bujnymi, zielonymi górami, turkusowymi morzami, rafami koralowymi i lasami deszczowymi. Rzeki są jednym z najważniejszych zasobów wyspy. Miłośnicy przyrody naprawdę mają tu co robić. Mogą wędrować, podziwiać ptaki w dżungli, nurkować i pływać. Jamajka jest znana z wielu historycznych plantacji. Można w nich skosztować tropikalnych owoców i zwiedzić hacjendy.

Montego Bay, Ocho Rios, Negril i Port Antonio są głównymi ośrodkami turystycznymi. Tętniące życiem Montego Bay jest jednym z najpopularniejszych kurortów, Ocho Rios jest głównym portem na wyspie dla statków wycieczkowych. Negril słynie z długiej i leniwej plaży otoczonej czystymi wodami i palmami kokosowymi.

Spokojny Port Antonio znajduje się blisko spektakularnych Gór Błękitnych. W stołecznej stolicy Jamajki w Kingston można zwiedzić dawny dom legendy reggae Boba  Marleya, muzea i zabytki.