web counter
Jakie są największe atrakcje w Zakopanem? | a-Wysocki.pl

Jakie są największe atrakcje w Zakopanem?

Zakopane jest klejnotem Tatr. Wyróżnia się niepowtarzalnym urokiem. Znajdują się tutaj liczne atrakcje dla turystów.

Jakie są największe atrakcje w Zakopanem? 

Ulica Krupówki

Tę główną arterię miasta wypełniają drewniane zakopiańskie restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i sklepy z pamiątkami. Na jednym końcu znajdują się niewielkie stoiska z rękodziełami od lokalnych rzemieślników. Znajdziemy w nich drewniane skrzynie, wełniane swetry, czapki i rękawiczki, charakterystyczne buty w stylu zakopiańskim.

Jakie są największe atrakcje w Zakopanem? 

Lokalne jedzenie

Spróbuj sera. Lokalny ser z owczego mleka nazywana jest oscypkiem. Ten gumowy, słony ser jest główną specjalnością Podhala. Typowy oscypek jest biały, a jego wędzona wersja jest żółta. Można go kupić na ulicznych straganach. Dobrze pasuje do piwa.

Spróbuj pysznych góralskich potraw. Do lokalnych przysmaków możemy zaliczyć zupę z kapusty kiszonej, czerwoną kapustę, golonkę, jagnięcą kiełbasę i smażony pstrąg.

Jakie są największe atrakcje w Zakopanem? 

Wyjątkowe muzea

Możemy zwiedzić Muzeum Tatrzańskie. Mieści się przy ulicy Krupówki 10. To wspaniałe miejsce, w którym poznać kulturę i sztukę ludową, a także górską przyrodę.

Większość muzeów jest zamkniętych w poniedziałki i wtorki. Zwiedźmy Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba przy ulicy Kościeliskiej 18. Po drodze możemy zobaczyć Stary Kościół i Stary Cmentarz. Miłośnicy muzyki klasycznej powinni odwiedzić Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atmy. Mieści się przy ulicy Kasprusie 18. Jest nieczynny w poniedziałek.

Jakie są największe atrakcje w Zakopanem? 

Niesamowita przyroda

Warto odwiedzić Tatrzański Park Narodowy, Morskie Oko, Dolinę Kościeliską i Chochołowską. Z centrum Zakopanego łatwo dojedziemy do Doliny Strążyskiej. Ci, którzy nie lubią wędrować lub mają małe dzieci, dotrą do końca doliny po około 40-minutowym spacerze. Zobaczymy wodospad Siklawę i spróbujemy pyszną herbatę w miejscowym schronisku. Odpoczniemy u podnóża imponującej Góry Giewont.

Doświadczeni wędrowcy, spacerujący 5-6 godzin, mogą wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej (2,5-godzinna wspinaczka pod górą), a następnie zjechać przez Kondratową i Kalatówki do Kuźnic (kolejne 3 godziny). Stąd dostępne są minibusy do miasta.