web counter
Odszkodowanie od odwołanego lotu | a-Wysocki.pl

Odszkodowanie od odwołanego lotu

Czasami zdarza się, że lot, którym mieliśmy lecieć w ostatniej chwili zostaje odwołany. Warto wówczas znać swoje prawa. Niestety wielu podróżnych nie ma świadomości, że w takiej sytuacji może starać się o otrzymanie od linii lotniczych rekompensaty w postaci wypłaty zadośćuczynienia. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy na co dzień zajmują się tego typu sprawami.

Odwołany lot linii lotniczych Wizzair

WizzAir to tanie węgierskie linie lotnicze. Obsługują one między innymi Europe Zachodnią i Środkowo- Wschodnią. Jak w przypadku każdego przewoźnika firma WizzAir może czasem ogłosić odwołany lot. Jeżeli przydarzy nam się kiedyś problem z linią WizzAir warto wiedzieć jak powinniśmy zachować się w danej sytuacji i czego możemy oczekiwać od przewoźnika. Odwołanie lotu przez firmę WizzAir nie jest na pewno rzeczą, która zdarza się nagminnie, niemniej jednak istnieje prawdopodobieństwo, że może nas spotkać, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z jej usług. W takiej sytuacji linia lotnicza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa może zaproponować nam lot zastępczy. W przypadku przyjęcia takiej propozycji my, jako klienci nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Mamy również prawo nie zgodzić się na takie rozwiązanie wówczas przysługuje nam odszkodowanie. Odszkodowanie przysługuje jednak wyłącznie w sytuacji, w której to przewoźnik jest odpowiedzialny za odwołany lot. Jeżeli więc w takim przypadku z jakiś powodów nie będziemy w stanie zaakceptować zaproponowanego lotu zastępczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się uzyskiwanie odszkodowanie w tego typu sprawach. Samodzielne działanie często prowadzi do blokady wypłaty odszkodowania. Dlatego warto wówczas zaufać specjalistom. W takiej sytuacji na pewno doskonale sprawdzi się pomoc od pracowników firmy Delayfix.

W jaki sposób można uzyskać pomoc, jeżeli lot WizzAir został odwołany?

Delayfix to firma posiadająca ogromne doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań dla klientów linii lotniczych. Pracownicy firmy wykorzystują długoletnią praktykę firmy oraz swoją wiedzę z zakresu orzecznictwa do wspierania pasażerów w uzyskaniu rekompensaty. Firma ta posiada wielu zadowolonych klientów. Ponieważ, każdą powierzoną sprawę traktuje w indywidualny sposób. Sprawy dotyczące wizzair odwołany lot są często rozpatrywane przez firmę Delayfix, oczywiście z pozytywnym dla klienta skutkiem. W takiej sytuacji zgłoszenie sprawy przebiega w bardzo szybki i sprawny sposób. Nie musimy załatwiać żadnych formalności wystarczy, że przedstawimy kluczowe informacje dotyczące konkretnego odwołanego lotu firmy WizzAir. Jedyne, co musimy zrobić to wysłać prosty formularz zgłoszeniowy oraz zachować dokumenty podróży tzn.: kartę pokładową, bilet bądź potwierdzenie zarezerwowania lotu. Wówczas dalszy kontakt z linią lotniczą odbywa się za pośrednictwem pracowników firmy Delayfix. Warto skorzystać z ich pomocy, ponieważ zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu i w dodatku unikniemy niepotrzebnego stresu związanego z samodzielnym załatwianiem sprawy wizzair odwołany lot .

Odszkodowanie od odwołanego lotu