web counter
3 torebki damskie, które powinna mieć w szafie każda kobieta! | a-Wysocki.pl

3 torebki damskie, które powinna mieć w szafie każda kobieta!

Przeciętna kobieta posiada w swojej szafie kilka torebek. Jedne z nas na co dzień noszą jedną, ulubioną torebkę, inne natomiast lubią je zmieniać i z zapałem kupują kolejne modele. Istnieją jednak 3 rodzaje damskich torebek, które każda kobieta powinna posiadać. Są to torebki wieczorowe, klasyczne modele do noszenia na co dzień oraz małe torebki wizytowe.

Torebki do noszenia na co dzień

Torebki do noszenia na co dzień powinny obowiązkowo znaleźć się w szafie każdej kobiety. Są to z reguły większe torebki, w których z powodzeniem mieści się portfel, telefon, dokumenty, kosmetyczka oraz wszystkie inne kobiece drobiazgi, które chcemy mieć zawsze pod ręką.

Do użytkowania co dzień najlepiej sprawdzają się klasyczne torebki skórzane damskie. Powinny posiadać odpowiedni rozmiar, aby w ich wnętrzu zmieściło się wszystko, co chcemy mieć zawsze przy sobie. Do regularnego noszenia idealnie nadają się torebki typu kuferek, które możemy zakładać na ramię lub nosić w zagięciu łokcia oraz popularne shopperki, w których zmieścimy także drobne zakupy, teczkę z dokumentami oraz składaną parasolkę.

Codzienne torebki skórzane damskie powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się skóra naturalna, która jest trwała, ładna oraz łatwa w czyszczeniu. Codzienne torebki powinny być utrzymane raczej w neutralnej kolorystyce, aby możliwe było bezproblemowe zgranie ich z każdym strojem.

3 torebki damskie, które powinna mieć w szafie każda kobieta!

Mniejsze i większe torebki wieczorowe

Na wieczorowe wyjścia i spotkania z przyjaciółmi warto mieć nieco mniejszą torebkę, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne drobiazgi, w tym portfel, klucze, telefon oraz mała kosmetyczka. Na wieczór idealnie sprawdzi się mała torebka listonoszka na skórzanym pasku, którą możemy wygodnie nosić na ramieniu lub przewieszoną w poprzek. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na obecność wewnętrznych kieszonek, w których będziemy mogły przechowywać dodatkowe drobne przedmioty.

Dobrym wyborem na wieczór oraz specjalne okazje będzie także mniejszy wariant listonoszki, w którym zmieścimy tylko telefon, mały portfel oraz klucze. Taka torebka świetnie sprawdzi się szczególnie na tańce oraz te wyjścia, podczas których chcemy mieć zapewnioną swobodę ruchów oraz w zasięgu ręki wyłącznie niezbędne przedmioty.

Torebki skórzane damskie na specjalne okazje

Trzecim rodzajem damskich torebek, które koniecznie powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety, są klasyczne kopertówki, czyli małe torebki na specjalne okazje. Są to zazwyczaj niewielkie akcesoria o podłużnym kształcie, które z zasady powinnyśmy nosić w dłoni. W ich wnętrzu mieści się telefon, pieniądze oraz szminka.

Klasyczna kopertówka doskonale pasuje do klasycznej małej czarnej oraz eleganckiej sukni balowej. Zabierzemy ją ze sobą na eleganckie przyjęcia, wesela oraz inne specjalne okazje, podczas których chcemy zaprezentować się w klasycznym i eleganckim stylu. Mimo tego, że klasyczne kopertówki przeznaczone są do noszenia w dłoni, wśród nich znaleźć można także modele na ramię z efektownym paskiem z łańcuszka.

Partnerem artykułu jest 3i oferujący: torebki damskie włoskie - więcej na 3i-Store.com.