web counter
Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego, a bezpieczeństwo malucha | a-Wysocki.pl

Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego, a bezpieczeństwo malucha

Pokój dziecka to jego najważniejsza przestrzeń. W pokoju dziecięcym bardzo duże znaczenie mają wszelkiego rodzaju dekoracje i detale. To one nadają niepowtarzalnego klimatu. Pokój naszej pociechy powinien być miłym i przytulnym pomieszczeniem. Urządzając pokoje dzieci, a zwłaszcza tych najmniejszych maluchów powinniśmy wziąć pod uwagę to, aby wszelkie ozdoby w nich użyte były przede wszystkim bezpieczne. Im młodsze jest dziecko tym bardziej dokładnie powinniśmy dobierać poszczególne elementy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

                Cechą charakterystyczną małych dzieci jest ciekawość, jest to bardzo ważne dla ich rozwoju, ponieważ w ten sposób poznają świat. My, jako rodzice powinniśmy jednak przewidzieć pewnego rodzaju sytuacje. Dlatego warto profilaktycznie zakupić zabezpieczenia do kontaktu lub osłonki na narożniki.  W pokoju malucha doskonałą ozdobą zamiast lamp stojących będą np. kinkiety. Wielkiego uroku każdemu pomieszczeniu dodają bezwątpienia ramki na zdjęcia i obrazki. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może być zakup ramek, w których zamiast szkła został użyty nietłukący się oraz materiał, jakim jest np. plastik. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się także dekoracje ręcznie robione. Pięknie prezentują się one zwłaszcza w pokoju dziecięcym, a dodatkowo są to produkty wysokiej  jakości. Mięciutkie poduszki potrafią uchronić malucha przed niepotrzebnymi urazami, a szydełkowe dywaniki to idealne miejsce do bezpiecznych zabaw na podłodze.

Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego, a bezpieczeństwo malucha

Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wystroju pokoju malucha.

Jedną z najważniejszych zasad bezpiecznego pokoju dziecka, na którą musimy zwrócić szczególną uwagę, jest bezwzględne unikanie dekoracji wyposażonych w małe lub ostre elementy. Podczas zakupu danej rzeczy powinniśmy sprawdzić ją pod względem trwałości, czy nie posiada np. ruchomych części, które dziecko mogłoby w łatwy sposób oderwać i połknąć. Kryształowe czy szklane dekoracje należy zdecydowanie przeznaczyć do innych pomieszczeń niż pokój dziecięcy. Zdecydowanie warto wybierać te estetyczne i praktyczne dekoracje, które dostosowane są do wieku dziecka.