web counter
Jak zwiedzić motocyklem cały świat? | a-Wysocki.pl

Jak zwiedzić motocyklem cały świat?

Podróżowanie motocyklem dookoła świata to dla wielu ludzi totalna abstrakcja. Nie wyobrażamy sobie spędzić na motocyklu kilkuset dni ciągłej jazdy. Po drodze z pewnością czekałoby nas sporo atrakcji. Zarówno tych dobrych, jak i złych.

Od czego trzeba zacząć?

W podróżowaniu dookoła świata lub nawet na mniejszych dystansach potrzebny jest plan podróży. Należy już z góry zaplanować, jak będzie wyglądał nasz typowy dzień. Musimy w nim zawrzeć informacje, ile kilometrów dziennie powinniśmy pokonywać oraz jak często musimy robić przerwę. Oczywiście sama wyprawa zweryfikuje nasz plan, gdyż zawsze mogą zdarzyć się przeróżne opóźnienia, na które nie będziemy mieli żadnego wpływu.

Co trzeba zabrać?

Pora na największe wyzwanie. Co wziąć na podróżowanie motocyklem? Nie możemy wziąć wszystkiego, co będzie potrzebne do życia, gdyż trudno będzie spakować na motocykl żywność, która będzie nam starczyła na kilkadziesiąt dni. Wyzwaniem będzie nie tylko określenie, co trzeba wziąć, ale odpowiednie zabezpieczenie tego wszystkiego na motocyklu. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której nasz motocykl jest przeciążony lub waga ekwipunku nierówno rozkłada się na naszym motocyklu. Może to doprowadzić do wywrotki.

Jak zwiedzić motocyklem cały świat?

Sprzęt do pierwszej pomocy

W długich podróżach konieczne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Należy wziąć apteczkę medyczną, aby szybko zminimalizować skutki kontuzji. Nie można również zapominać o sprzęcie do ochrony osobistej, np. gaz pieprzowy. Udając się w długą podróż, zwłaszcza za granicę naszej Ojczyzny, jesteśmy narażeni na ciekawość mieszkańców innych państw. W większości będą nas podziwiali i pomagali, jednakże inni będą nas uważali za łatwy łup. Należy być wtedy przygotowany na każdą ewentualność!

Podróżowanie motocyklem to na pewno świetna zabawa, ale również wielka odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również innych uczestników ruchu. Aby wszystko było w 100% bezpieczne, należy również poznać przepisy drogowe w danych krajach, gdyż każdy kraj inaczej podchodzi, np. do tematu przekraczania prędkości.