web counter
Gdzie warto wybrać się na narty w Polsce? | a-Wysocki.pl

Gdzie warto wybrać się na narty w Polsce?

W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, do których można wybrać się po to, aby pojeździć na nartach. Pamiętajmy, że zimą na narty może udać się każdy narciarz zarówno ten początkujący, jak i ten bardziej doświadczony. Oto kilka interesujących propozycji dla fanów zimowych sportów.

Szczyrk

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski i Centralny Ośrodek Sportowy to miejsca godne polecenia. Warto zaznaczyć, że w 2015 roku słowacka spółka Tatry Mountain Resorts zakupiła udziały w SON i od tego czasu możemy zaobserwować tu wiele pozytywnych zmian takich jak chociażby rozbudowę instalacji sztucznego naśnieżania. Co ważne w SON i COS można skorzystać ze wspólnego karnetu.

Białka Tatrzańska

Miejscem, które warto odwiedzić jest także kompleks Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Jest to, bowiem bardzo nowoczesny ośrodek narciarski. Ponadto możemy skorzystać tu z popularnego karnetu TatrySki.

Gdzie warto wybrać się na narty w Polsce?

Zieleniec Ski Arena

W tym ośrodku narciarskim oprócz tras liczących łącznie ponad 23 km możemy liczyć także na takie atrakcje jak np. kolejka linowa Skyway Express czy też ekskluzywne gondole Cafe i VIP. Na uwagę zasługuje tu również typowo alpejski mikroklimat.

Czarna Góra

Ośrodek Narciarski w Czarnej Górze położony w bezpośredniej okolicy wsi Sienna w powiecie kłodzkim zasługuje na wyróżnienie z względu na to, iż posiada on najszybszą w Polsce klej liniową – Luxtorpedę oraz bardzo dobry system sztucznego naśnieżania.

Krynica Zdrój

Ośrodek Narciarski w Słotwinach w Krynicy Zdroju to idealne miejsce do szusowania na nartach i desce. Słotwiny Arena zapewnia bardzo dobre warunki zarówno amatorom, jak i pasjonatom narciarstwa. Jest to tak zwane polskie centrum telemarku. Interesującym miejscem jest również Jaworzyna Krynicka to właśnie tu odnajdziemy najdłuższy w Polsce snowpark.

Szklarska Poręba

Bardzo ciekawe nartostrady dostępne są także w SkiArena Szrenica. SkiArena Szrenica oferuje nam 12 km tras, 6-osobową kolejkę krzesełkową o nazwie „Karkonosz Ekspress” oraz niezwykle dogodne trasy do nauki jazdy.

Zakopane

Najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce znajduje się natomiast na Kasprowym Wierchu. Doświadczeni narciarze szczególnie doceniają trasę Gąsienicową oraz trasę Goryczkową.