web counter
Jak ukryć swój numer telefonu? | a-Wysocki.pl

Jak ukryć swój numer telefonu?

Ukrywanie numeru telefonu w systemie Android nie jest takie proste i konieczne jest zachowanie rozwagi w tym. Osoby, które chcą bym ich numer telefonu komórkowego nie wyświetlał się podczas nawiązywania połączeń powinny poświęcić chwilę na niniejszy artykuł. Jak zatem odpowiednio ukryć swój identyfikator rozmówcy? Jak sprawić, by odbiorca nie był w stanie zidentyfikować posiadanego numeru telefonu? Oto krok po kroku co należy uczynić.

Krok pierwszy i drugi

Na początku wejdź w ustawienia swojego telefonu, a kolejno należy przejść do opcji menu „Moje Urządzenie”. Gdy sekcja się ukaże należy nacisnąć ikonę „Połączenia”. Następnie w ustawieniach „Połączenia” przewinąć kilka opcji i wyszukać „Ustawienia dodatkowe”.

Krok trzeci i czwarty

Po wejściu do ustawień dodatkowych należy odszukać  i nacisnąć na „Identyfikator rozmówcy”. Po tym nastąpi wyświetlenie okna dialogowego, w którym można dokonać zmiany ustawienia. Należy zaznaczyć „Ukryj numer”. Po ukryciu numer posiadacza telefonu komórkowego został ukryty na ekranie telefonu osoby, do której nawiązujemy połączenie. Na jej ekranie pojawi się informacja „Brak ID dzwoniącego”.

Jak ukryć swój numer telefonu?

Kiedy chcemy ukryć swój numer?

Na ukryciu numeru telefonu zwykle zależy nam, gdy dzwonimy do jakiejś nieznanej osoby, często z innego regionu, a nawet kraju. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą chronić lub muszą chronić własną prywatność ze względu na wykonywany zawód czy zajmowaną pozycję społeczną. Rozwiązanie to często stosowane jest także przez osoby medialnie rozpoznawalne, które chcą pozostać anonimowe.

Na czym polega jednorazowe ukrywanie numeru?

Osoby, które posiadają kartę SIM w takich sieciach komórkowych jak Plus lub Play mogą ukryć swój własny numer podczas jednostkowych połączeń. Wystarczy, że przed wybieranym numerem wpisze się #31#, a kolejno uzupełni się numerem, do którego chcemy wykonać połączenie. Podczas nawiązywania połączenia osoba, do której dzwonimy nie będzie widziała naszego numeru. Jest to przyjazne udogodnienie, niezależne od tego jakich wyborów dokonaliśmy w ustawieniach połączeń.