web counter
Jak zablokować numer telefonu? | a-Wysocki.pl

Jak zablokować numer telefonu?

Otrzymywanie natrętnych reklam za pośrednictwem SMS’ów, MMS’ów czy przychodzących połączeń potrafi być uciążliwe. Na szczęście w dobie informatyzacji istnieje wiele aplikacji, które powstały na potrzeby osób zadających pytanie „jak zablokować numer telefonu?”. Korzystając z takiej aplikacji w momencie pojawienia się niechcianego połączenia usłyszymy jedynie dźwięk jego odrzucenia. Często jest to praktycznie nie zauważalne, że takie zdarzenie miało miejsce. Niektóre telefony wyświetlają informację/powiadomienie, że taka sytuacja miała miejsce, jednak równie dobrze można zrezygnować tej opcji, jeśli te wiadomości nie są nam konieczne.

Różne formy blokowania numerów komórkowych

Wiele telefonów opartych na systemie Android i czy iOS posiada funkcję blokowania niepożądanych połączeń. Jeśli zastanawiasz się jak zablokować numer telefonu? Należy dokładnie sprawdzić, czy posiadany przez Ciebie smartfon wyposażony został w taką funkcję. Najczęściej znajduje się ona w ustawieniach, na poziomie „Ustawienia połączeń”. W sytuacji, w której nie posiadasz takiej opcji wystarczy wejść na Google Play i wyszukać odpowiednią dla nas aplikację, która służy do blokowania wiadomości i połączeń. Blokowanie odbywać się może także z poziomu operatora, wystarczy wejść w aplikację abonencką i się zalogować. Następnie należy wyszukać tą opcję i dokonać blokady. W niektórych sieciach komórkowych kwestia ta może zostać rozstrzygnięta w stacjonarnych punktach obsługi lub za pośrednictwem rozmowy telefonicznej z operatorem.

Jak zablokować numer telefonu?

Aplikacje do blokowania niechcianych numerów

Calls Blacklist to bardzo popularna aplikacja do blokowania. Wystarczy wejść w aplikację i dodać na jej listę numery telefonów, od których nie chcemy otrzymywać żadnych połączeń i wiadomości. Osoba, znajdująca się na tej liście podczas wykonywania połączenia do nas usłyszy sygnał odrzucenia rozmowy. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż aplikacja wykonuje za nas „brudną robotę”. Podobnie rzecz się ma w przypadku SMS’ów. Zostaną one zapisane w pamięci aplikacji, będą możliwe do odczytu, ale nie będą zaśmiecać skrzynki odbiorczej. Telefon nie będzie dzwonił czy wibrował w momencie ich pojawienia się. Tak jak w przypadku połączeń mogą być wyświetlane informacje, że się pojawiły, jednak i z tej opcji można zrezygnować.

Znaną aplikacją jest również „Czarna lista”. Dzięki niej problem natarczywych połączeń i SMS’ów zniknie raz na zawsze. Aplikacja charakteryzuje się ciekawym designem, możliwością wyboru dotyczącą tego, czy blokujemy tylko wiadomości czy połączenia. Pozwala na blokadę jednej i drugiej formy komunikacji. Ponadto posiada także funkcję automatycznego wysyłania SMS-a, który zostaje wysyłany w chwili, gdy nie jesteśmy w stanie rozmawiać, np. podczas ważnego spotkania. Wystarczy ją tylko włączyć za pośrednictwem aplikacji.

Truecaller to także aplikacja do blokowania telefonicznego spamu. Ma ona bardzo dużą ilość rekomendacji. By z niej korzystać, konieczne jest założenie konta. Użytkowanie jej jest bardzo funkcjonalne i proste w użyciu. Samoistnie wyszukuje i blokuje niepożądane numery telefoniczne oraz SMS’y.