web counter
Od najmniejszej do największej. Podział damskich torebek | a-Wysocki.pl

Od najmniejszej do największej. Podział damskich torebek

Torebka to jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Powinna być dopasowana do stroju, wygodna, poręczna oraz modna. Torebki damskie mogą być klasyfikowane na wiele różnych sposobów. Najważniejszym z nich jest jednak podział ze względu na kształt i rozmiar i co za tym idzie, funkcjonalność.

Mała torebka wieczorowa - kopertówka

Kopertówka to mała torebka damska o prostokątnym kształcie. Zwykle nie posiada paska oraz uchwytu i powinna być noszona w dłoni. Doskonale pasuje do wieczorowych kreacji oraz podkreśla pewność siebie noszącej ją kobiety.

Kopertówki świetnie uwydatniają ładne dłonie oraz staranny manicure. W ich wnętrzu zmieszczą się tylko małe przedmioty takie, jak klucze, telefon oraz szminka. Niektóre modele są wyposażone w praktyczny i elegancki pasek z łańcuszka, który pozwala na noszenie kopertówki na ramieniu.

Od najmniejszej do największej. Podział damskich torebek

Średnia torebka wieczorowa i codzienna – listonoszka

Listonoszka wyposażona jest w długi pasek, który pozwala na jej wygodne noszenie na ramieniu. Posiada większą pojemność, a w jej wnętrzu z powodzeniem mieści się portfel, telefon, klucze oraz inne kobiece drobiazgi.

Listonoszka to uniwersalna torebka damska, którą można nosić zarówno na co dzień, jak i zakładać na wieczorowe wyjścia. Świetnie sprawdzi się zakładana do pracy, na randkę oraz inne, mniej oficjalne spotkania.

Większe torebki codzienne – casualowy worek i pojemna shopperka

Worek to torebka damska, która osiada charakterystyczny kształt oraz jedną komorę. Jego luźna struktura i zamknięcie w postaci ściągacza nadają mu casualowego charakteru. Worek możemy nosić na wydłużonym pojedynczym uchu lub na krótkim pasku. Wystarczy zarzucić go na ramię i udać się w drogę!

Shopper bag to natomiast torebka damska o kształcie prostokąta z usztywnianym dnem. Wyposażona jest w podwójne, wydłużone uszy, które umożliwiają jej noszenie na ramieniu. Duża pojemność shopperki pozwala na noszenie w jej wnętrzu dokumentów, kosmetyczki oraz wielu innych przedmiotów. W jej wnętrzu z powodzeniem zmieścimy także drobne zakupy.