web counter
Ponadczasowe zabawki na biegunach | a-Wysocki.pl

Ponadczasowe zabawki na biegunach

Dzieci otrzymują prezenty na różnego rodzaju okazje - urodziny, imieniny, Dzień Dziecka - sposobności jest całe mnóstwo. Jest to ogromna frajda i radość, lecz z czasem kończą się pomysły na kolejny podarunek, wówczas warto sięgnąć pamięcią do czasów swojego dzieciństwa. Przykładem ponadczasowej zabawki, która tak naprawdę nigdy nie wyjdzie z mody jest konik na biegunach oraz inne produkty o podobnej specyfice. Czasami dorośli przechowują takie przedmioty, by w momencie objęcia roli rodzica przekazać je potomstwu.

Zabawki na biegunach oraz ich funkcje

Wszelkie rodzaju zabawki na biegunach stymulują rozwój każdego dziecka, oczywiście należy je dobierać pod względem wieku pociechy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mały człowiek może wykonywać proste ćwiczenia, a tym samym lepiej poznawać swoje ciało. Ponadto łatwiej jest nauczyć dziecko utrzymywania równowagi i odpowiedniego układania własnego ciężaru, by zabawka została wprawiona w ruch. Warto podczas zabawy obserwować swoje dziecko, co daje możliwość ewentualnego zwrócenia uwagi na nieprawidłowości. Zabawki na biegunach wpływają także na rozwój inwencji twórczej najmłodszych członków rodziny. Z czasem samo bujanie nie jest wystarczające, dlatego rozpoczynają się poszukiwania nowych funkcji produktu. W produktach przeznaczonych dla dzieci do trzeciego roku życia najczęściej są zamontowane inne ruchome elementy, kolorowe przyciski, przykuwająca wzrok grafika. Większość z nich wydaje dźwięki w postaci melodii oraz piosenek w językach polskim i angielskim. Właściwie charakter zabawy ogranicza jedynie wyobraźnia dziecka, które może wcielać się w różne role. Zabawki na biegunach to z całą pewnością przysłowiowy strzał w dziesiątkę zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Ponadczasowe zabawki na biegunach

Różne wersje zabawek na biegunach

Tak naprawdę zabawkę na biegunach można sprezentować każdemu dziecku, które opanowało już umiejętność samodzielnego siadania. Przypada to mniej więcej na szósty miesiąc życia, choć uzależnione jest od tempa rozwoju każdego dziecka. Dla takich maluszków przeznaczone są głównie zabawki na biegunach w postaci koników i innych zwierzątek - wyposażone w siedziska. Za wprawienie przedmiotu w ruch odpowiada wówczas rodzic, a maleństwo zajmuje wygodną pozycję w siodełku. Jest ono dodatkowo wyposażone w pasy, które w pełni zabezpieczają przed przechylaniem się dziecka. Przydatna okazuje się również umiejętność trzymania się rączek i tym samym wprawienie zabawki w ruch. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę wzrost dziecka, zbyt duża zabawka może zniechęcić lub przestraszyć. Nieco większe modele można już sprezentować dwulatkowi, który z pewnością będzie czuł się znacznie pewniej. W ofercie sklepów z zabawkami znajdują się różne warianty zwierzątek, ponieważ na biegunach może występować niekoniecznie tylko konik. Równie popularne są pieski, kotki, świnki, słoniki i inne zwierzątka.