web counter
Jakie imprezy organizowane są w Krakowie? | a-Wysocki.pl

Jakie imprezy organizowane są w Krakowie?

Kraków to miejsce, w którym dzieje się naprawdę wiele. W mieście tym możemy uczestniczyć w różnych widowiskach muzycznych, recitalach, spektaklach teatralnych czy też spotkaniach z pisarzami. W Krakowie nie brakuje też interesujących wydarzeń cyklicznych. Pamiętajmy, że jeżeli nawet w danym momencie na terenie całej Polski, bądź Krakowa występują ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa to i tak zawsze możemy wziąć udział w różnych atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych online.

Jakie imprezy odbywają się, zatem w Krakowie w ciągu roku kalendarzowego?

Można śmiało powiedzieć, że lista imprez w Krakowie jest naprawdę długa. W każdym miesiącu dzieje się tu coś ciekawego. Możemy uczestniczyć w różnego rodzaju festiwalach lub wystawach o zróżnicowanym zakresie tematycznym. Nie brakuje tu zarówno imprez okazjonalnych, jak cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Do najbardziej znanych festiwali organizowanych, co roku w Krakowie należą miedzy innymi: Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Teatrów Ulicznych, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Opera Rara, Misteria Paschalia czy też festiwale literackie takie jak np. Festiwal Conrada i Festiwal Miłosza. Dużym zainteresowaniem cieszą się także coroczne imprezy kulturalne. Na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim: organizowany w czerwcu Jarmark Świętojański, podczas którego można zobaczyć między innymi pokazy konne i łucznicze oraz odbywający się w grudniu Konkurs Szopek Krakowskich z pięknymi dziełami sztuki, które to jeszcze przez jakiś czas ozdabiają witryny obiektów usługowych zlokalizowanych przy Rynku Głównym. Warto również dodać, że co roku w oktawę Bożego Ciała w Krakowie organizowana jest popularna zabawa ludowa o nazwie Pochód Lajkonika. Co ciekawe w 2014 roku zabawa ta została wpisana nawet na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kultury.

Jakie imprezy organizowane są w Krakowie?

W jakich jeszcze wydarzeniach kulturalnych warto wziąć udział?

Odbywające się w Krakowie wydarzenia kulturalne, co roku przyciągają do miasta bardzo wielu turystów. Lista imprez w Krakowie jest naprawdę zróżnicowana i każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci np. mogą uczestniczyć w organizowanym we wrześniu Festiwalu Filmowym Kino Dzieci oraz odbywającym się na przełomie stycznia i lutego Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Fani komiksów mogą natomiast wziąć udział w organizowanym w kwietniu Krakowskim Festiwalu Komiksu, podczas którego organizowane są także warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży. Swoich stałych fanów ma także Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej.

Jak więc widać w Krakowie nie sposób się nudzić. W ciągu roku odbywa się tu całe mnóstwo imprez i festiwali. Wiele z nich cieszy się naprawdę dużą popularnością, a niektóre wydarzenia znane są nie tylko na całą Polskę, ale także Europe, a niekiedy nawet i na cały świat. Tego typu imprezy w bardzo skuteczny sposób przyczyniają się do promocji kultury i historii Polski, a także w przystępny sposób ukazują wspaniała tradycje regionu krakowskiego. Wybierając się do Krakowa warto, więc sprawdzić, jakie imprezy kulturalne będą w danym czasie tam organizowane.