web counter
Cellulit skąd się bierze i jak można sobie ew. radzić? | a-Wysocki.pl

Cellulit skąd się bierze i jak można sobie ew. radzić?

Cellulit to kłopot, z jakim staram się sobie dać radę od kilku dobrych miesięcy. Tak naprawdę, wcześniej nie zwracałam na niego uwagi, przecież znajduje się w mało widocznym dla mnie miejscu, ale gdy przyszło lato i trzeba było pokazać nieco ciała, zaczęłam się martwić.

Niestety nie istnieje jeden powód pojawiania się cellulitu, w związku z czym nie można po prostu zacząć działać w określonym kierunku. Skórka pomarańczowa może bowiem występować u pań o każdym rodzaju budowy ciała, nawet u tych wyjątkowo zgrabnych. W większości przypadków jednakże, poza genami, za najistotniejsze przyczyny takich nieestetycznych zmian uważa się niewłaściwą dietę i brak wystarczającej ilości ruchu.

Cellulit skąd się bierze i jak można sobie ew. radzić?

Jak zatem walczyć z cellulitem? Przede wszystkim, musimy zacząć zwracać uwagę na to co jemy na co dzień. Zbilansowana dieta to w takiej sytuacji najważniejsza sprawa, w związku z czym moim zdaniem warto zwrócić się o poradę do profesjonalisty, który powie nam jak może wyglądać nasz idealny jadłospis. Następna sprawa to aktywność fizyczna. Co najmniej trzy razy na tydzień, choćby po pół godziny. Chodzi tutaj przede wszystkim o ćwiczenia aerobowe, typu bieganie, jazda na rowerze lub pływanie. Nie ma potrzeby więc od razu wykupywać karnetu do klubu fitness, najistotniejsze to zwyczajnie zacząć coś robić.