web counter
Jak rozbudzić kreatywność dziecka? | a-Wysocki.pl

Jak rozbudzić kreatywność dziecka?

Zastanawiasz się, jaką zabawkę podarować dziecku, by pobudzić jego kreatywność? Chcesz go zachęcić do poznawania otaczającego świata? Odpowiedni zabawki skłaniają do przeprowadzania eksperymentów i twórczego rozwiązywania problemów. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

Zabawki dla przedszkolaków

Szukasz prezentu dla swojej pociechy? Jeśli lubi bawić się lalkami, podaruj jej stylowy wózek dla lalek 3 w 1 Maxi Cosi Quinny Gondola z filcu. Sprawdzi się doskonale nie tylko jako głęboki wózek, lecz także jako spacerówka i gondola. Zachwyca oryginalnym wzornictwem i solidnym wykonaniem. Wyposażony został w wygodne uchwyty, koszyczek na drobiazgi i skrętne koła. Przykuwa uwagę metalową, wytrzymałą konstrukcją. Proponowany wózek jest łatwy w czyszczeniu i miły w dotyku.

Młodym inżynierom i artystom spodoba się natomiast zabawka zdalnie sterowany samochód z klocków garbus. Pobudza wyobraźnię i kreatywność, jednocześnie rozwijając umiejętności manualne. Zestaw składa się z wytrzymałych  klocków Lego, pozwalających stworzyć oryginalny pojazd. Wręczając swojemu dziecku taką zabawkę, możemy mieć pewność, że nie znudzi się nią po tygodniu.

Jak rozbudzić kreatywność dziecka?

Ulubione pluszaki i lalki

Zabawa misiami nie ogranicza się tylko do przytulania. Można je karmić lub utulić do snu. Starsze maluchy mogą organizować przyjęcia herbaciane z kilkoma pluszakami lub lalkami, stworzyć gabinet weterynaryjny albo szpital. Maskotki zachęcają do kreatywności i realizacji nieszablonowych pomysłów. Wspaniale urozmaicą każdą zabawę.

Masa plastyczna

Większość dzieci lubi zagniatać, toczyć i manipulować masą plastyczną. Maluszki mogą stworzyć z niej coś prostego i znajomego, na przykład samochód lub jabłko. Podczas gdy dzieci formują ciasto w różne kształty, budują siłę w swoich małych rączkach. Zgniatając je, zwijając, spłaszczając, doskonalą umiejętności motoryczne, które przydadzą im się podczas rysowania, pisania i używania nożyczek.

Ugniatanie masy plastycznej wspaniale uspokaja, podobnie jak miękka miseczka antystresowa. Łagodzi napięcie, uwalnia nadmiar energii, poprawia koncentracja i pozwala wyrazić emocje. Bez względu na to, w ilu kolorach jest masa, zapewnia nieograniczoną liczbę możliwości. Tworzenie obiektów od podstaw pobudza wyobraźnię i zachęca do nieszablonowego myślenia. Dodatkowo poprawia koordynację ręka-oko. Podaruj dziecku nie tylko masę plastyczną, lecz także zabawowy wałek do ciasta i foremki. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, rozwijają umiejętności motoryczne malucha.

Jak rozbudzić kreatywność dziecka?

Konfigurowalne zabawki

Nie ustalaj reguł ani schematu odpowiedzi, których dzieci powinny przestrzegać podczas zabawy, ponieważ możesz wpłynąć na ich emocje. Zawsze wybieraj zabawki, które stwarzają nieograniczone możliwości. W ten sposób zachęcasz maluchy do wyrażania emocji i wdrażania nowych pomysłów bez strachu, osądu i uczucia porażki. Na przykład, jeśli podarujesz dziecku klocki i poprosisz, aby coś zbudował, dajesz mu prawo wyboru. Niezależnie od tego, czy zbuduje dom, czy pojazd, doceń jego pracę. Materiały artystyczne i rzemieślnicze również dają maluchowi swobodę i pobudzają jego kreatywność. Może z nich korzystać w dowolny sposób i tyle razy, ile chce. Wiele zabawek zachęca dzieci do nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w radosny i naturalny sposób.