web counter
Studiuj w Krakowie! | a-Wysocki.pl

Studiuj w Krakowie!

Kraków to magiczne miasto, słynące ze swego niepowtarzalnego klimatu i bogactwa możliwości edukacyjnych, kulturalnych, rozrywkowych czy zawodowych. W niespotykany sposób łączy w sobie tradycję z nutą nowoczesności, kreując atmosferę, dzięki której studia Kraków stają się niezapomnianym przeżyciem na lata. Ogromne ilości ośrodków akademickich wraz z szerokim wachlarzem możliwości rozwojowych przyciąga co roku ogromną ilość ludzi z całego świata. Co zatem kryje w sobie to wyjątkowe miasto?

Studia Kraków – specyfika miasta

Kraków to miasto królów Polski, które do 1795 roku pełniło funkcję jej stolicy. To najstarszy ośrodek akademicki, który działa już od 1364 roku. Prócz renesansowej architektury, zabytkowych kamienic miasto to szczyci się nowoczesnymi firmami. Jak podaje raport inwestycyjny Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ z 2011 roku, Kraków to najlepsze miejsce na świecie do lokowania centrów usług dla biznesu. Kompilacja tradycji z nowoczesnością widoczna jest także w nauce. To tutaj znajduje się najstarszy w Środkowej Europie Uniwersytet Jagielloński, cieszący się uznaniem i nieposzlakowaną opinią aż po dziś dzień.

Studiuj w Krakowie!

Pozostałe możliwości rozwoju w Krakowie

To, co jest szczególnie istotne to, że studia Kraków to nie tylko Uniwersytet Jagielloński. Oprócz UJ-otu Kraków posiada 11 publicznych uczelni oraz kilkanaście prywatnych. Na świecie doceniane są takie uczelnie jak Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica czy Politechnika Krakowska. Cenionych nauczycieli kształci wysokiej rangi kadra nauczycieli akademickich Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Państwowa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego kształci natomiast pretendujących do zawodu aktora, którzy już niejednokrotnie zadebiutowali na deskach popularnych teatrów bądź filmach większego formatu. Dla osób uzdolnionych artystycznie dedykowana jest najstarsza uczelnia tego typu w Polsce, Krakowska Akademia Sztuk Pięknych, funkcjonująca od 1833 roku.

WSE – przykład niepublicznej placówki edukacyjnej

Kraków szczyci się dużą ilością niepublicznych uczelni wyższych. Obecnie wyróżnia się ich aż kilkanaście. Należą do nich Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "APEIRON" w Krakowie, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera (znana jako WSE), Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Wyższa Szkoła Ubezpieczeń, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki, Akademia Ignatianum, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Wyższa Szkoła HUMANITAS, Społeczna Akademia Nauk czy Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.

WSE to uczelnia innowacyjna nastawiona na praktyczne nauczanie i współpracę ze środowiskiem biznesowym. Można w niej studiować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W ofercie dostępne są studia I i II stopnia oraz kierunki studiów podyplomowych.